Eksperts: Ukrainas pārsvars dronu kaujās ir saistīts ar profesionalitāti un izglītību

Šobrīd ir skaidrs, ka ukraiņiem dronu frontē ir pārsvars, kas saistīts ar Ukrainas armijas profesionalitāti, "Delfi TV" raidījumā "Komandcentrs" atklāja Nacionālo bruņoto spēku majors, Gaisa spēku Mācību centra komandieris Modris Kairišs. Viņš arī atgādināja par vecu joku, ka Krievijas armijā uz diviem karavīriem ir trīs sodāmības, bet salīdzināja to ar Ukrainu, kur uz trīs karavīriem esot trīs augstākās izglītības.

Kairišs arī norādīja, ka izglītības faktors ir saistīts ar tehnoloģijām prasmi tās izmantot. "Ukrainā ir daudz vairāk cilvēku, kas veiksmīgi spēj izmantot šīs tehnoloģijas, nekā slikti sagatavoti karavīri no cietuma, kuriem nav motorikas rokās," norādīja eksperts.

Viņš arī atgādināja, ka kara sākumā Krievijas karavīriem frontē bija aizliegts lietot ne tikai telefonus, bet arī dronus.

Tāpat Kairišs atzīmēja, ka droni kara laikā izglābj ļoti daudz dzīvības. Viņš salīdzināja dažādus kara veidus, proti, Pirmais pasaules karš pierādīja, ka pozīciju kara darbībā ir ļoti grūti pārraut aizsardzību, jo tolaik izteikti parādījās ierakumi, dzeloņdrātis un ložmetēji. Tolaik tika meklēti veidi, lai problēmu to risinātu un sākotnēji tika lietoti tanki, bet pēc tam pievienojās arī aviācija, bet mūsdienās pievienojušies arī droni. NBS eksperts atzīmēja, ka šobrīd Ukrainā abām pusēm esot samērā vāja aviācija, kas tiekot kompensēta ar dronu lietošanu.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.