Vai kara spīdzinātam bērnam jāklausās Riekstkodis? – Osokina brīvības festivālā Ukrainai krievu klasiķi neskanēs

"Ja cilvēkam patika, kas notika Bučā, tad mēs negribam dzirdēt viņa skaistās dziesmas vai simfoniju," tā pianists Andrejs Osokins norādīja raidījumā "KultūrKlubs". Viņš uzsvēra, ka, aiz cieņas pret ukraiņu ciešanām, Osokina brīvības festivālā Ukrainai Krievijas komponistu skaņdarbi netiks izpildīti. Tikmēr etnomūziķe un ukraiņu biedrību konfederācijas "Viče" valdes locekle Viktorija Prituļaka aicināja kara laiku izmantot, lai izvērtētu, vai Krievijas klasiskā mūzika tiešām ir tik svarīga kā līdz šim šķitis. "Studējot mūzikas akadēmijā Ukrainā, es neko nezināju par Jurjānu, "Gaismas pili" vai "Melanholisko valsi". Kad atbraucu uz Latviju, man, dzirdot šos skaņdarbus uzmetās zosāda. Tikmēr Ukrainā skolā mēs mācījāmies Aļabjeva romances, un es joprojām nezinu, priekš kam tas bija vajadzīgs?" viņa norādīja.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.