'Spried ar Delfi' par asiņaino konfliktu Izraēlā un Palestīnā. Pilns ieraksts

Tikai pirms nedēļas Jeruzalemes Tempļa kalnā sākušās sadursmes starp palestīniešiem un Izraēlas policiju pēdējās dienās jau pāraugušas masīvās raķešu apšaudēs ar vairākiem bojāgājušajiem. Andris Auzāns 14. maijā raidījumā "Spried ar Delfi" par šiem notikumiem runāja ar Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieci Sintiju Broku un "Delfi" Ārzemju ziņu nodaļas redaktoru Ansi Īvānu.

Jeruzalemē pirms nedēļas izcēlās nopietnas sadursmes starp palestīniešiem un Izraēlas drošības spēkiem, kurās ievainoti vismaz 163 palestīnieši un seši Izraēlas policisti. Sadursmes notika pie jūdaistu galvenās svētvietas Tempļa kalna, ko musulmaņi pazīst kā Aksas mošejas kompleksu.

Pēc tam grupējums "Hamas" izšāva vairākas raķetes no Gazas joslas, uz ko reaģējot Izraēlas drošības spēki veica uzlidojumus, nogalinot 20 cilvēkus. Turpmākajās dienās raķešu apšaudes arvien pieņēmās spēkā, abās konflikta pusēs nogalinot vairāk kā 50 cilvēkus un vairojot bažas par visaptverošu karu.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.