'Spried ar Delfi' par krīzi vēža ārstēšanā. Pilns ieraksts

Situācija vēža ārstniecības jomā Latvijā ir kritiska un, lai saglabātu ārstniecības nepārtrauktību, šogad papildus ir nepieciešami 10 miljoni eiro. Tā uzskata vairākas vēža pacientu biedrības, kuras uzsākušas kampaņu "Vēzis jāuzvar". Par to Monika Cālīte 23. septembrī pulksten 12 raidījumā "Spried ar Delfi" runāja ar biedrības "Soli priekšā melanomai" pārstāvi Sondru Zaļupi un Rīgas austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Dermatoonkoloģijas vienības vadītāju stacionārā "Latvijas Onkoloģijas centrs" Aleksandru Derjabo.

Covid-19 pandēmijas laikā onkoloģisko pacientu skaits gan Eiropā, gan pasaulē pieaudzis. Cīņa pret vēzi ir pasludināta par vienu no Eiropas Savienības prioritātēm. Lai gan saslimstība ar onkoloģiskajām slimībām arī Latvijā strauji palielinājusies un tas ir viens no galvenajiem pāragras mirstības cēloņiem Latvijā, valsts finansējums ir zemākais Eiropā.

Pētījumi liecina, ka Eiropā kopējās ar onkoloģisko pacientu ārstēšanu saistītās izmaksas ir vidēji 378 eiro uz vienu iedzīvotāju, kamēr Latvijā – 2,6 reizes mazāk jeb 142 eiro. Salīdzinājumā ar ES Latvijā vēža pacientam ir par 12% mazākas izredzes nodzīvot ilgāk par 5 gadiem pēc diagnozes noteikšanas, savukārt salīdzinājumā ar Zviedriju – par 21% mazākas.

Kampaņas "Vēzis jāuzvar" ietvaros ikviens ir aicināts parakstīties par lielāku finansējumu vēža ārstēšanai manabalss.lv.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.