'Spried ar Delfi' par Rīgas Kongresu nama un bijušās RTU ēkas likteni. Pilns ieraksts

Decembrī jāsākas Rīgas Kongresu nama pārbūvei, lai pārveidotu to par "Kronvalda koncertzāli". Tikmēr Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) administrācija decembrī pameta tās vēsturiskās telpas Kaļķu ielā 1 pie Strēlnieku laukuma. Kāds būs abu arhitektoniski nozīmīgo ēku turpmākais liktenis - un kādam tam būtu jābūt - par to Andris Auzāns 22. decembrī raidījumā "Spried ar Delfi" runāja ar arhitekti Zaigu Gaili un Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāju Inesi Andersoni (JV).

Kongresu nama pārbūves laikā iecerēts paplašināt Lielās zāles skatītāju vietu skaitu, uzlabot zāles tehnoloģisko aprīkojumu, skatuvi un akustiku, kā arī atjaunot vestibilu un citas koplietošanas telpas. Kopējās ēkas atjaunošanas pirmās kārtas izmaksas sasniegs 14,5 miljonus eiro. Lielāko daļu no finansējuma SIA "Rīgas nami" aizdevuma veidā plāno piesaistīt no Valsts kases.

Pārbūves projekts gan raisījis kritiku arhitektu aprindās, kuri aicina pārbūvi veikt savādāk, lai varētu saglabāt tā vēsturiskās vērtības, un izvietot tajā nacionālo koncertzāli.

Tikmēr RTU administrācijas ēka Vecrīgā tika pamesta, unversitātes vadībai pārceļoties uz RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā. Ēka pieder Rīgas pašvaldībai, bet tā vēl nav izlēmusi, kā to izmantos. Iespējams, ēkā tiks izvietotas pašvaldības iestādes, bet pirms lemt par to, dome grib izvērtēt ēkas tehnisko stāvokli.

Jāpiebilst, ka plāni RTU pamest ēku Kaļķu ielā 1 bija publiski zināmi jau pirms vairākiem gadiem un 2015. gadā publiski tika apspriesta iecere par Pēckara un mūsdienu mākslas muzeja izvietošanu tajā.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.