Pieredzes stāsti: jaunie vecāki atklāj, kā mainās attiecības pēc bērna piedzimšanas
Foto: Jakob Owens / cc

Mazuļa ienākšana ģimenē un arī attiecībās starp vīrieti un sievieti ir liels notikums. Tomēr nereti to pavada emocionāli sasprindzinājumi vai negludumi pāra starpā, kas veidojas negulētu nakšu un satraukuma rezultātā. "Viņa" apkopo vairākas vecāku pieredzes par to, kā attiecības mainījušās pēc bērna piedzimšanas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bērniņa piedzimšana ir liels notikums. Ja arī tev šis jautājums ir aktuāls, noderīgi var būt ne tikai līdzcilvēku pieredzes stāsti, bet arī speciālistu padomi un viedoklis. 11. aprīlī pulksten 18 notiks ceturtais interneta žurnāla "Viņa" rīkotais pasākums, kas šajā reizē tiks veltīts tēmai par attiecībām pēc mazuļa piedzimšanas. Pasākumā piedalīsies sertificētas psihoterapeites Gunta Andžāne un Ingrīda Rateniece. Norises vieta – "Cafe Film Noir", Elizabetes iela 61, Rīga. Plašāku informāciju un biļetes meklē šeit.

Grūtniecība maina dinamiku attiecībās

Liels uzsvars tiek likts uz to, kā attiecības mainās pēc mazuļa piedzimšanas, tomēr nereti grūtniecība ir pietiekams izaicinājums gan topošajai mammai, gan tētim. "Mēs noteikti nezinām, kā tas ir, kad acu priekšā ir mazulis, kā tas ir - kārtīgi neizgulēties un nepārtraukti būt tonusā, vai bērnam viss ir kārtībā. Tomēr jau pirmā ziņa, ka iestājusies grūtniecība, mainīja attiecību dinamiku mūsu laulībā," atklāj "Viņa" lasītāja Elizabete. Sieviete sapratusi, ka nu ir uzmanības centrā no visām pusēm, bet vīrs ieņēmis apgādnieka pozīciju, kad jāparūpējas par visu, kas būs nepieciešams.

"Kādā brīdī sapratām, ka esam pārlieku aizrāvušies ar savām jaunajām lomām – es esmu topošā mamma, viņš – ģimenes apgādnieks. Abi pārrunājām to, ka attiecības noliktas otrajā plānā, lai gan arī kopš grūtniecības iestāšanās laulība bija kļuvusi maigāka un mīļāka," atzīst Elizabete. Tomēr pāris labi apzinājies, ka nav doma šīs lomas nolikt malā, bet gan vairāk uzmanību pievērst kopā būšanai un viens otram. "Nepārtraukti apkārt dzirdu: "Aizbrauciet kopā atpūsties, kamēr vēl varat!" vai "Izbaudiet pēdējos brīžus kopā!" Tad man liekas, ka pēc mazuļa piedzimšanas esam nolemti attiecību zudumam. Nezinām, vai mums tas izdosies, tomēr jau tagad cenšamies apzināties, ka laulība ir vienlīdz svarīga," teic topošā mamma.

Mazulis uzlaboja mūsu attiecības

Savā pieredzē dalās arī "Viņa" lasītāja Gundega, kuras ģimenē aug dažas nedēļas vecs mazulis. Viņa ar dzīvesbiedru kopā bija salīdzinoši īsu laika sprīdi, kad uzzināja par grūtniecību, kas bijis liels pārsteigums. Taujāta par to, vai jau tad nebija satraukums par attiecību nākotni, sieviete norāda: "Sākumā nebija raižu par to, bet vēlāk gan. Kad viss paliek arvien grūtāk, saproti – cik tas ir nopietni. Pašiem sākas panika un dusmas uz visu, kas ļoti iedragā attiecības."

Tomēr bērna piedzimšana ieviesa zināmas korekcijas labvēlīgā aspektā – Gundega atklāj, ka partneris šobrīd vairāk palīdz, iesaistās un sniedz uzmanību, kas ir svarīga jebkurās veselīgās attiecībās. Tāpēc sieviete norāda, ka bērna ienākšana abu savienību ir tikai uzlabojusi.

Tags

Attiecības Attiecības ģimenē Grūtniecība Mazulis Sekss
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form