Kā pareizi lūgt algas pielikumu: četru soļu plāns
Foto: Shutterstock

Teju katrs ir piedzīvojis situāciju, kad nākas secināt – vienā uzņēmumā nostrādāti vairāki gadi, taču alga jau visai bezcerīgi atpaliek no vispārējā tirgus līmeņa. Gadījumā, ja šādu situāciju ir nācies piedzīvot arī tev un vēlies lūgt algas pielikumu, iepazīsties ar Woman.ru veidotāju padomiem, kā runāt ar darba devēju par algas pielikumu un vai vispār vērts to darīt.

Pirmais solis – argumentu apkopošana

Atceries – saruna par algas paaugstināšanu ir tāda pati lietišķa saruna kā citas! Arī tai ir rūpīgi jāsagatavojas, jo ar apņēmību vien nepietiek! Sākumā centies noteikt, vai pastāv objektīvi iemesli tavas algas apjoma pārskatīšanai. Un ko uzskatīt par objektīviem iemesliem?

Kā uzsver darba tirgus eksperti, ir divi pamatoti iemesli, kāpēc var lūgt palielināt algu. Pirmais –pienākumu loka paplašināšanās, otrais – darba apjoma palielināšanās. Ja tava situācija atbilst šiem argumentiem, tev ir labas izredzes saņemt lielāku algu.

Trešais, bet samērā strīdīgais, iemesls varētu būt ievērojama kvalifikācijas paaugstināšanās. Protams, tas, ka ir apgūtas jaunas zināšanas un prasmes, mūs raksturo kā nopietnus un mērķtiecīgus darbiniekus. Bet, ja tu izmanto jaunās zināšanas to pašu veco darba pienākumu veikšanai, tavai priekšniecībai tas varētu nebūt pietiekams arguments algas paaugstināšanai.

Ceturtais iemesls, ko minējām jau sākumā, ir pašreizējo ienākumu ievērojama neatbilstība vidējiem rādītājiem darba tirgū. Tiesa, šis visnotaļ skaļais apgalvojums darba devējā varētu nerast atsaucību. Kad parakstīji darba līgumu, tu taču piekriti šādai algai, vai ne?

Tāpēc ceturtais arguments var nostrādāt retāk nekā pārējie trīs. To vērts minēt tikai tad, ja tavs darba stāžs uzņēmumā ir ievērojams, bet alga šajā laikā patiešām nav tikusi paaugstināta. Dabiski, ka šajā laikā tava līmeņa speciālistu algas ir būtiski pieaugušas.

Tags

Problēmas darbā Sarakstu karuselis

Comment Form