Lēmumu pieņemšanas stratēģijas, kuras izvēlas veiksmīgi cilvēki
Foto: Shutterstock

Mēs katru dienu pieņemam dažādus lēmumus. Kolumbijas Universitātes (ASV) pētījums vēsta, ka dienas laikā mēs pieņemam aptuveni 70 labus lēmumus. Ņemot vērā, ka ikdienas lēmumu skaits ir patiesi liels, lai tu kļūtu veiksmīga un justos laimīga, ir nepieciešams iemācīties, kā sakārtot prioritātes un efektīvāk izvēlēties par labu vienam vai otram rezultātam.

Runājot par lēmumu pieņemšanu, jāsaprot, ka ne visi lēmumi ir vienlīdz svarīgi. Dažas izvēles ir mazāk svarīgas, piemēram, kur ēst pusdienas, pa kuru maršrutu braukt uz darbu vai kādā secībā veikt darba pienākumus. Citas izvēles ir sarežģītākas, piemēram, kuru no diviem līdzvērtīgiem darba piedāvājumiem pieņemt, vai mīļotā dēļ pārcelties uz citu pilsētu, vai būtu laiks no dzīves "izslēgt" kādu toksisku cilvēku. Tomēr viens ir skaidrs – vienalga, mazi vai lieli lēmumi, izvēle pa labu vienam vai otram jebkurā gadījumā patērē gan tavu laiku, gan enerģiju.

Kā savā "LinkedIn" profilā vēsta emocionālās inteliģences treneris Treviss Bredberijs, veiksmīgi cilvēki ir izkopuši vairākas stratēģijas, paņēmienus, kas lēmumus palīdz pieņemt efektīvāk un ar mazāku enerģijas patēriņu. Par to, kādas ir šīs stratēģijas, lasi tālāk.

Tags

Attiecības Karjera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form