Rakstot pieteikumu jaunam darbam: noderīgi knifi, kā izcelties starp pretendentiem
Foto: rawpixel / cc

Ar pieteikuma vēstuli vien nepietiek, lai dabūtu kāroto darbu, taču tā ir viena no veiksmes atslēgām, kas atver durvis iecerētā amata virzienā. Jau no pirmajiem teikumiem, kurus savirknē pieteikuma vēstulē, potenciālajam darba devējam veidojas priekšstats par tevi, kas pēcāk turpina veidoties, apskatot tavu CV un aprunājoties klātienes intervijā. Knifos, lai tev atbildētu, dalās "Business Insider" karjeras eksperti.

Vai arī tev gadījies, ka tavs šķietami labais un konkurētspējīgais CV paliek bez ievērības un tevis iecerēto vakanci atdod kādam citam? Iespējams, problēmas sakne meklējama tavā pieteikumā, kurā lielākoties pāris teikumos vai rindkopās uzraksti brīvā tekstā par sevi. Viss atkarīgs no izvēlētā amata un darbavietas, taču, piemēram, lielai daļai radošo industriju pārstāvju nepietiek vien ar perfekti nolīdzinātu, uz baltas lapas uzrakstītu curriculum vitae, kā arī tādām frāzēm kā "Ļoti vēlētos pie jums strādāt". Ir dažādi sīkumi, kuri ļaus tavam pietiekumam izcelties uz citu pretendentu fona – par tiem lasi turpmākajās rindās.

Daļa darba meklētāju uzskata, ka mūsdienās darba devēji ir tik steidzīgi, ka nelasa motivācijas vēstules un pieteikumu amatam. Patiesībā tā nebūt nav – pieteikums ir ļoti svarīgs solis ceļā uz to, ka tavs CV vispār tiks apskatīts un kāds iedziļināsies tavā dzīves gājumā. Velti nedaudz laika, lai to uzrakstītu, un parādi, ka darbs tev nav vienaldzīgs.

Tags

Karjera

Comment Form