Veselīga vai pārspīlēta greizsirdība? Kā rīkoties spēcīgās emocijas varā
Foto: Clem Onojeghuo / cc

Šaubas par mīļotā uzticību jeb greizsirdība ir spēcīga emocija, ko izjūt gan sievietes, gan vīrieši savās attiecībās. Situācijās, kurās greizsirdība ir rosinājusi konfliktus, bieži dominē asas diskusijas, strīdi un kaismīgas vārdu apmaiņas. Tomēr ne vienmēr var apgalvot, ka greizsirdīgais partneris rīkojas nepareizi un pārlieku dramatizē situāciju – pie vainas var būt gan sāpīga pagātnes pieredze, gan dzīves notikumi, kuros drīkst šaubīties.

Nereti daudzi jauc divus emocionālus stāvokļus – skaudību un greizsirdību. Ja pirmo vari novērot, piemēram, brīžos, kad vēlies kāda cita lietu vai attiecību modeli, tad greizsirdība izpaužas mazliet citādāk, norādīts "Cosmopolitan". Turklāt skaudība balstās ārējā veidolā – tu nekad nevari zināt, kas patiesībā aiz kārotās lietas vai stāvokļa slēpjas. Savukārt tas, vai skaudība pāraugs greizsirdībā atkarīgs no attiecību veidošanas un iesaistītajiem cilvēkiem.

Kāpēc tiek izjusta greizsirdība?

Viens no skaidrojumiem ir pats cilvēks – kāda ir viņa pieredze, raksturs un būtība. Daži greizsirdību izjutīs kā milzīgas mīlas mokas, bet citi – pasmiesies kopā ar partneri un piekodinās divdomīgās situācijās vairs neiesaistīties. Nereti šaubas par otra uzticību var rasties brīžos, ja jūties apdraudēta – tā var būt gan nedrošība par sevi, gan arī par attiecībām kā tādām. Greizsirdība ir arī reakcija uz kaut ko, kas ir ārpus ierastā un normālā, tomēr tā balstās lielā nedrošībā par sevi un otro pusīti.

Turklāt greizsirdība var rasties pēc attiecību krīzēm, ja partneris mazākā vai lielākā mērā ir bijis neuzticīgs. Tad rodas sajūta – viņš izvēlējies citu un tagad savu mīlestību nodod viņai, nevis tev. Tāpat apkārt cirkulē neveiksmes sajūta, kuru grūti pārvarēt, ja tomēr attiecības izvēlaties turpināt. Ja tā arī notiek, visticamāk, tev radušās regulāras greizsirdības scēnas, jo šķiet – katra situācija var beigties ar jau piedzīvoto krāpšanu.

Tomēr padomā, vai kādreiz nerīkojies pārspīlēti? "Cosmopolitan" norādīts, ka eksistē arī neracionāla greizsirdība. Piemēram, abi ar partneri dodaties pastaigā pa pilsētu – kādā no skatlogiem redzamas atkailinātas sievietes, bet tu "uzmet lūpu", jo šķiet, ka otra pusīte pārāk ilgi vērojis fotogrāfijas. Nav vērts uzsākt strīdu, kuram nav īsti nekāda pamata un pat jēgas.

Source

DELFI Viņa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form