Lai arī viss nav kategorisks, cilvēka personību var noteikt dažādos veidos, pat nepazīstot viņu pilnībā. Gulēšanas, ēšanas, mazgāšanās paradumi vai pat izpētot paša ķermeni. Kas vēl palicis ēnā? Lūk, daži veidi, kā izzināt sevi vēl vairāk un uzzināt, iespējams, vēl nedzirdētas lietas par sevi un savu raksturu.

Ēšanas paradumi

Septiņi veidi, kā atklāt sava un citu rakstura īpatnības
Foto: Reuters/Scanpix


Lēnais ēdējs savā ziņā ir liels baudītājs – viņš prot izmantot mirkli un neskriet laikam pa priekšu. Tas pats attiecas arī uz darbu, jo lēnais ēdājs uzskata, ka labi padarīts darbs, neskatoties uz to, cik ilgu laiku tas aizņēmis, ir daudz vērtīgāks, nekā veikli paveikts darbiņš.

Ātrais ēdējs parasti pagūst maltīti notiesāt vien pāris mirkļos, pat kārtīgi nesagremojot kumosus. Šie cilvēki bieži vien ir tie, kuri pagūs paveikt visu krietni pirms noteiktā termiņa, izpelnoties arī priekšnieku atzinību. Šādi cilvēki prot apvienot vairākas lietas vienlaicīgi, uzturot arī veselīgu sacensību garu. Attiecībās ātrie ēdēji bieži vien citu vēlmes un vajadzības noliek daudz augstāk par savējām, tāpēc viņi tiek uzskatīti par īstu "ķērienu".

Ēdienu organizētājs ir tas, kurš šķīvī ēdienus sabīda tā, lai tie teju viens otram nepieskaras. Šie cilvēki ir "sakārtojuši" ne tikai ēdienu šķīvi, bet arī visu pārējo dzīvi, pēc iespējas vairāk izvairoties no dažādām ķēpīgām situācijām. Ja darbā šī rakstura iezīme var tīri labi palīdzēt, tad mājās diemžēl tas nozīmēs, ka pie trauku mazgāšanas būs jāķeras pašam, jo nespēsi noskatīties, ja kaut kas ir nekārtīgs. Tiesa, šajā gadījumā jābūt uzmanīgam, jo dažkārt tad, ja kaut kas nenotiek gluži tā, kā gribētos, stress var ņemt virsroku.

Eksperimentētājs ir tas, kurš allaž vēlas izmēģināt noprovēt ko jaunu. Un patiesībā tas attiecas tikai ne uz ēdieniem vien. Garlaicība eksperimentētājiem ir sveša. Iespaidīgas un pārdrošas idejas, kas bieži vien rezultējas, kā arī mirdzoša personība, kas liek arī apkārtējo acīm iedegties.

Skaļais ēdājs vienmēr parūpēsies, lai pie galda nav klusuma – un ne jau uzsāks saturiskas sarunas, bet gan nodosies čāpstināšanai vai zupas strēbšanai. Šie cilvēki tiek uzskatīti par visai bezrūpīgiem, lieki nekreņķējoties ko par viņiem domā apkārtējie. Skaļie ēdāji sevi necenšas ielikt apkārtējo vispārpieņemtajos standartos, viņi ir tādi, kā ir.

Source

DELFI Viņa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form