Dejotāja Elīna: biju domājusi, ka dzīve mani salauzīs un es strādāšu birojā
Foto: Privātais arhīvs/DELFI

Elīna Gladina ar deju nodarbojas gandrīz visu savu dzīvi. Vērojot viņas kustības, šķiet, ka enerģiskajai sievietei deja padodas īpaši brīvi un viegli, tomēr viņa pati norāda, ka tas ir regulārs fizisks darbs. Elīna darbojas "Ghetto dance" un vada nodarbības "Ghetto dance academy", kā arī piedalās Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādē "Karmena", kurā satiekas klasiskā Žorža Bizē mūzika un mūsdienu ielu dejas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dzīve par labu dejai

Elīna stāsta, ka viņai vienmēr paticis dejot, lai gan apkārtējie bieži norādījuši, kas nekas nopietns no tā nevarot sanākt, un viņai vajadzētu pievērsties kādam būtiskākam darbam. "Es nedomāju, ka nodarbošos tikai ar dejošanu. Domāju, ka dzīve salauzīs mani, un es iešu uz darbu, strādāšu ofisā," atklāj dejotāja. Viņa sapratusi, ka cilvēki ir dažādi un katram ir jādara tas darbs, kas personai ir atbilstošākais. Elīna dejotprasmes guvusi jau kopš bērnības deju skolā, paralēli bieži devusies arī uz sacensībām, semināriem un meistarklasēm ārzemēs.

Viņa atklāj, ka vecāki kopš bērnības ir snieguši lielu atbalstu, piemēram, ļaujot doties uz treniņiem un pasākumiem ārzemēs, kur gūta praktiska pieredze. Dejotāja piebilst, ka tagad sapratusi to apmēru, kādā notiek sacensības, piemēram, Parīzē, kur viesojusies arī pirms vairākiem gadiem. "Tas bija forši, ka bija tāda iespēja braukt un mācīties no labākajiem," tā Elīna.

Šobrīd dejotāja aktīvi darbojas "Ghetto dance", ko pati raksturo kā kustību. Savukārt "Ghetto dance academy", kur visi, sākot ar bērniem un beidzot ar pieaugušajiem, var apgūt dažādas ielu dejas, piemēram, hiphopa stilā, "vogue", "popping" un citas, Elīna ir vairāku nodarbību vadītāja. Tāpat kopā ar domubiedriem viņa rīko dažādus pasākumus, kas veltīti dejai, piemēram, tā dēvētos "battle" jeb deju cīņas hiphopa vai kādā citā stilā. Elīna norāda, ka mērķis ir arī uz Latviju atvest kādus pieredzējušus ārzemju speciālistus, kas palīdzētu vietējiem attīstīt deju prasmes augstākā līmenī. Viņas vārds dejas pasaulē ir "Peppka", savukārt kopā ar Sonya un Rusya veido komandu – "Rave Mastaz crew".

Vasarā "Ghetto dance" pasākumi notiek svaigā gaisā Grīziņkalnā, kas Elīnai īpaši patīkot. Tomēr nākas saskarties arī ar apkārtējo iedzīvotāju neapmierinātību, kas iebilst pret skaļo mūziku. "Man ļoti patīk trenēties dabā, bet tad var arī viegli apsaldēties," atklāj dejotāja. Savukārt Elīnas vecāki ir skolotāji, kas līdzinās arī pašas ikdienas darbam – pasniegt deju nodarbības. Viņa norāda, ka, lai neizdegtu, pedagogiem vajadzētu iemācīties īstajā brīdī apstāties un paņemt pauzi.

Tags

Dzīve Iedvesma Lasāmgabali Sievietes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form