Deviņi mēneši, mīnus 31 kilograms: kā sportošana apgriezusi Elizabetes dzīvi kājām gaisā
Foto: Privātais arhīvs

Daudziem cilvēkiem svara zaudēšana nozīmē ne tikai atbrīvošanos no liekajiem kilogramiem, bet arī pavisam citāda dzīvesveida uzsākšanu – vieglāka, piepildītāka un laimīgāka. Elizabete Puče ir 22 gadus jauna sieviete, kuras ikdiena sāka mainīties viena "Facebook" ieraksta dēļ. Pēdējo deviņu mēnešu laikā viņa atvadījusies no 31 kilograma, taču pati simtprocentīgi atzīst, ka tas ir tikai sākums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uz manu aicinājumu pastāstīt par pieredzēto pēdējo mēnešu garumā Elizabete ir atsaucīga, taču atzīst, ka vēl daudz darba priekšā – pirmajiem kilogramiem viņa teikusi ardievas, taču vēl nebūt negrasās apstāties. Smejot viņa saka, ka pēc pusgada vai gada noteikti būtu labāks stāsts, taču uzstāju, ka ir vērts stāstīt par cilvēkiem, kuri raduši ne tikai motivāciju ar sevi strādāt, bet arī tirda sevi dienu no dienas kļūt labākam. Nomesto kilogramu skaitam, protams, ir nozīme, taču galvenais ir pašam justies ar katru dienu spēcīgākam – gan fiziski, gan garīgi.

Elizabete stāsta, ka ik pa laikam uzsākusi gan sportot, gan veselīgi ēst, cik vien sevi atceroties, taču ātri vien slinkums atkal bijis klāt. "Slinkums vai arī kādi citi apstākļi, kas nespēja manī pietiekami nostiprināt motivāciju turpināt. Es drīzāk teiktu, ka lielākā problēma bija manā domāšanā, jo cilvēkam ir jāizaug līdz tam, lai ne tikai saprastu, ka ir jāsāk kustēties un kaut kas darīt, bet arī pieņemtu to, ka ir traki un vairs tā turpināt nevar.

Biju patiešām visu palaidusi pārāk lielā pašplūsmā, un grūtības sagādāja pat tādas elementāras ikdienas kustības kā uzkāpt uz 5. stāvu – aizdusa un bezspēks, tās nav lietas, kurām būtu jābūt normāla 22 gadīga cilvēka ikdienā. Aktīvi sportot sāku tikai oktobra beigās, kad draudzene mani "ietagoja" komentārā pie sporta kluba "Veselības fabrika" ieraksta par projektu "Ķermeņa reforma". Nekad mūžā nebiju domājusi, ka tik vienkārši pieteikšos projektā, kur par maniem lielākajiem kompleksiem un problēmām, nemaz nerunājot par cipariem uz svariem, zinās ikviens, kurš gribēs. Tas bija klikšķis, kurš tajā brīdī šķita pareizs un vajadzīgs, jo sajutu, ka pēc pirmajiem 15 kilogramiem, kurus izdevās pašrocīgi nomest no sava ķermeņa, bija nepieciešams lielāks grūdiens jeb spēriens pa pakaļu."

Deviņi mēneši, mīnus 31 kilograms: kā sportošana apgriezusi Elizabetes dzīvi kājām gaisā
Foto: Privātais arhīvs

Viņa turpina stāstīt, ka draudzenei aizsūtījusi savu pieteikuma vēstuli, un viņa bija pārliecināta, ka tiks uzņemta projektā, lai gan pašai bija bailes un sajūta, ka viena nespēs sevi motivēt un kontrolēt, lai svara zudums turpinātos. "Es vairs nevēlējos skatīties atpakaļ un negribēju doties pirkt tikai tās drēbes, kuras man der, bet patiesībā nemaz nepatika, jo nebija daudz variantu. Man bija apnicis klausīties, ka jebkuru veselības problēmu pamatā ir liekais svars. Tad tas šķita kā lielākais aizvainojums, taču šobrīd saprotu, ka es vienkārši negribēju pieņemt realitāti, un to izdarīt nemaz nav tik vienkārši. Ir jāatrod neiedomājams spēks sevī, lai paskatītos vispirms acīs pati sev, saviem lielākajiem kompleksiem, pēc tam nostātos tiem pretī un sāktu izrēķināties."

Elizabete atklāj, ka viņai šķietami ļoti paveicās, jo saņēma apstiprinošu zvanu no "Veselības fabrikas" trenera Mika Embrekta, ar kuru treniņus uzsāka jau nākamajā dienā. "Biju profesionāļu uzraudzībā, un man izpalika raizes, vai daru visu pareizi. Protams, pēc pirmā treniņa divas nedēļas ķermeni iztaisnot pilnībā nevarēju, jo sāpēja katrs centimetrs, taču ar katru treniņu jūtu, ka varu izdarīt vairāk un tie man dod milzīgu spēku, palielinot efektivitāti ikdienas darbos. Slodzi kāpinājām pamazām, un es vairs nedomāju, vai man ir grūti – vienkārši gāju un darīju. Sakodu zobus, koncentrējos tikai konkrētajam vingrinājumam, jo beidzot manā galvā bija ieslēgusies apziņa, ka es to daru tikai sev un treniņa brīdī nekas cits man neinteresē.

Pirmās divas nedēļas bija visgrūtākās, jo bija jāpierod pie režīma, kas sastāvēja ne tikai no sporta, bet arī regulārām maltītēm un pietiekama miega daudzuma. Varu tikai piekrist senajam teicienam, ka daudz kas ir galvā, tāpēc jāatceras – savā prātā esošo var mainīt, un tad ķēdes reakcijā mainīsies arī viss pārējais."

Tags

Iedvesma Lasāmgabali Sievietes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form