Māsas, draudzenes un kolēģes: stāsts par ģimenes biznesu – neparastu lietusmēteļu radīšanu
Foto: Valters Pelns

Zanda, Zaiga un Zane ir trīs māsas, kuras jau kopš skolas laikiem iemīlējušas šūšanu un visu kas saistīts ar apģērba dizainu. Šī gada martā viņas nolēma hobiju pārvērst biznesā, visas kopā dibinot uzņēmumu "Rain Sisters", kurā strādā kā kolēģes. Doma par ūdens izturīgu mēteļu ražošanu nāca pēkšņi, taču par to iedegušās visas, cenšoties rast veidus, kā produktu padarīt īpašu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uz sarunu aicināju visas trīsvienības daļas. Visas sievietes par dzimto pilsētu sauc Jēkabpili, mācījušās Jēkabpils 3. vidusskolā, bet pēcāk katra izvēlējusies savu ceļu, iegūstot augstāko izglītību. Ievirze šūšanā viņām esot jau no bērnības, jo abi vecāki pievērsušies šai prasmei, tāpēc, kad visas kļuva vecākas, arī kaut ko sev uzšuvušas.

Zandai ir 28 gadi. Apģērbu dizains viņu vienmēr interesējis, taču, kad pienāca laiks izvēlēties virzienu studijām, viņa nosliecās par labu arhitektūrai, jo šķita, ka apģērbu dizains īsti nav profesija. "Strādāju dažādos birojos, taču pirms gada sapratu, ka tas nav tas, ko gribu darīt. Pievērsos apģērbu šūšanai personīgajiem klientiem."

Zaigai ir 30 gadi. Viņa atceras, ka kādreiz šuvusi drēbes arī jaunākajai māsai. Pēc vidusskolas viņai nebūt nebija viegli izvēlēties, ar ko savu dzīvi saistīt, jo interesēja daudzas lietas – iesniedza dokumentus, lai mācītos gan par optometristu, gan arī fizmatos, bet pēdējā brīdī nosliecās par labu tekstila tehnoloģijām. Šobrīd viņa ir bērnu kopšanas atvaļinājumā un ikdienu vada Liepājā. Viņa arī piebilst, ka attālums "māsu kopējā uzņēmuma" attīstībā rada problēmas, jo nākas, piemēram, arī kādas skices sūtīt ar pakomātu u.c.

Zanei ir 32 gadi. Viņa ir "finanšu māsa", kura jau sen pirms stāšanās universitātē bija nolēmusi, ka būs matemātiķis-statistiķis. Vecāki gan plānos viesuši korekcijas un uzstājuši, ka meitene studēs ekonomiku. Lai gan sākumā par šo ieceri priecīga nebija, viss dzīvē iekārtojās tā, ka jūtas apmierināta ar šo izvēli. Neskatoties uz to, ka profesija aizvedusi viņu skaitļu un ciparu pasaulē, Zane stāsta, ka vienmēr paticis sev kaut ko sašūt, tādējādi "apmierinot" arī savu radošo pusi.

Māsas, draudzenes un kolēģes: stāsts par ģimenes biznesu – neparastu lietusmēteļu radīšanu
Foto: Privātais arhīvs

Kā no sērforšanas internetā attīstījās ideja

Loģisks rodas jautājums – kāpēc sievietēm, kura katra mācījusies citā sfērā, radās ideja kopīgi ķerties klāt lietusmēteļu dizainēšanai un šūšanai? Zaiga atceras, ka pirmsākums meklējams neikdienišķā situācijā. "Atceros, ka ar jaunāko dēlu biju slimnīcā un, kamēr viņš gulēja pie sistēmām, man nebija ko darīt. Skatījos ārzemju interneta lapās, veikalos audumus un atradu ļoti skaistus membrānaudumus. Izdomāju, ka noteikti gribētu sev sašūt no tāda lietusmēteli – lai varētu staigāt pa lietu, pakaļ bērniem uz bērnudārzu u.c. Atceros, ka sūtīju Zanei un Zandai bildes ar jautājumu, vai viņām arī nevajag pasūtīt šādu audumu. Tas bija pagājušā gada novembrī, decembra nogalē sāku šūt."

Zanda piebilst, ka arī viņai tad esot vajadzējis klientei uzšūt mēteli. "Saņēmu zvanu no Zaigas ar jautājumu: "Kā tev vispār patīk šūt mēteļus? Man ir baigi labais materiāls!" Pēc Jaunā gada aizbraucu uz Liepāju pie viņas, sākām runāt par dažādiem modeļiem un tamlīdzīgi. Kad nonācām līdz tam, ka šī patiešām ir laba ideja, bija "klikšķis", ka vajag arī kādu, kas māk biznesa plānu sastādīt. Tālu nebija jāmeklē, jo tieši trešā māsa šīs lietas saprot un to dara. Parunājām ar Zani un martā dibinājām uzņēmumu."

Māsas, draudzenes un kolēģes: stāsts par ģimenes biznesu – neparastu lietusmēteļu radīšanu
Foto: Linda Migla

Viņas stāsta, ka ārzemju tirgū tos pozicionē kā lietusmēteļus, bet precīzāk tie dēvējami par ūdens izturīgiem mēteļiem. "Tas ir mētelis, kuru var nēsāt visos laikapstākļos. Jau agrā pavasarī un arī mīnus grādos ir ērti uzvilkt mēteli un nedomāt par lietussargu," stāsta Zanda. Viņa arī dalās pārdomās, ja cilvēkam pasaka, kas tas ir lietusmētelis, uzreiz šķiet, ka var vilkt tikai lietus laikā. `

Tāpat daudzus pārsteidz cena, kas, skaidrības labad jāpiebilst, nav maza. Zaiga uzsver, ka dārgs ir audums. "To izmanto tūrisma apģērbos, mežstrādnieku apģērbos – tādos, kuriem nepieciešams nodrošināt siltumu un ūdensnecaurlaidību. Mēs neražojam miljonam vai simtiem, mēs ražojam ierobežotā daudzumā ar īpašu dizainu. Cena ir tāda, lai visi uz ielas ar tādiem nestaigātu, bet būtu individualitātes." Zaiga skaidro, ka nesen saņēmušas arī Zandas dizainētu audumu – tādu, kura pati zīmējusi, lai preci padarītu vēl atbilstošāku māsu stila izjūtai.

Zanda papildina māsas teikto, ka šūšanas process ir ilgs un sarežģīts, tāpēc viņa vēlas, lai nēsātāja to spētu novērtēt – ar lētām precēm tā reizēm nav. "Mums ir klienti, kuri prasa pamainīt piedurkņu garumu vai nedaudz dizainu. Tirgū pieejamo ūdens izturīgo mēteļu klāsts ir sportisks, tumšs, ar vīrišķīgu piegriezumu – sievišķīgo ir ļoti, ļoti maz." Māsas arī uzsver, ka primāri šādi mēteļi interesēja un interesē viņas pašas, tāpēc vēlējušās arī citām sievietēm ļaut justies ne tikai ērti, bet arī sievišķīgi.

Tags

Lasāmgabali Pašmāju darinājumi Sievietes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form