Sieviete ir rūdīta dzīves realitātē. Saruna ar pētnieci Ausmu Cimdiņu
Foto: LETA

Jautājums par sievietes tiesībām un lomu sabiedrībā ir bijis aktuāls dažādos laikos – to risināja viena no Latvijas literatūras lielākajām zvaigznēm Aspazija, un arī pašlaik par to joprojām tiek lauzti šķēpi ne vien Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lai virzītos soli tuvāk izpratnei par šo jautājumu, uz sarunu aicinājām filoloģijas doktori, profesori, pētnieci, pētījumu centra "Feministica Lettica" vadītāju Ausmu Cimdiņu.

Pirms dažiem mēnešiem noslēdzās darbs pie diviem profesores vadītiem projektiem: Norvēģijas finanšu instrumenta projekta "Dzimumsocialitāte, kultūra un vara: diversitātes un mijattiecības Latvijā un Norvēģijā" un "Mobilitāte valodas, kultūras un dzimumsocialitātes studijās". Cimdiņa norāda, ka savā profesionālajā darbībā ir iedvesmojusies no Aspazijas un viņas darbība ir saistīta ar dzimumsocialitātes jeb tā sauktajām "gender" studijām, dzimuma un arī nacionālo identitāti.

Lai arī jautājums par dzimumu lomu sabiedrībā ir bijis aktuāls teju visos laikos un ir saistīts ar cilvēka esību un laimi, Cimdiņa norāda, ka dati, kas iegūti viņas pēdējos pētījumos, parāda – sievietēm un vīriešiem Latvijā ir daudz vairāk kopīgi risināmu problēmu nekā atšķirīgu.

Source

DELFI Viņa

Tags

Feminisms Lasāmgabali Sievietes
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form