Zināšanas kā dzīves pamats. Astoņas skolotājas un zinātnieces, kas nebaidās no izaicinājumiem
Foto: Privātais arhīvs/Publicitātes foto/Iveta Vaivode/Madara Kurpniece

Lai arī skolotāja profesija un darbs zinātnē parasti izraisa apkārtējo cieņu, šīs nodarbes nav nekāda medusmaize. Tajā pašā laikā tās sniedz iedvesmu un gandarījumu, ko citur varētu būt grūti atrast. Tuvojoties jaunajam mācību gadam, piedāvājam iepazīties ar vairākiem stāstiem par sievietēm, kuru darbs un ikdiena ir saistīta ar jaunu zināšanu iegūšanu un nodošanu citiem.

Mēdz sacīt, ka skolotāja darbs ir aicinājums, tomēr ne visi to sajutuši jau agrā bērnībā. Tas gan nebūt nenozīmē, ka darba pienākumi tiek veikti ar mazāku atdevi un ikdiena nesniedz tādu pašu gandarījumu. To spilgti parāda arī Madaras Muižnieces, Ramonas Urtānes un Lauras Riekstinas-Zausakas pieredze. Visas trīs sievietes par skolotājām kļuvušas, mainot karjeru un izmantojot iespējas, ko piedāvā projekts "Iespējamā misija". Ar viņu stāstiem ir iespējams iepazīties šeit.

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadošā pētniece Renāte Ranka ikdienā ne tikai cenšas iegūt jaunas zināšanas, veicot pētījumus, bet ar tām dalās, lasot lekcijas topošajiem pētniekiem. Viņa atklāj, ka pētnieka karjeras sākumposms ir salīdzinoši grūts, bet vēlāk darbu ir iespējams savienot arī ar hobijiem un ģimenes veidošanu. Tāpat pētniecība ir saistīta ar iespējām ceļot, lai iepazītos ar jaunākajiem atklājumiem citur pasaulē.

Ja vēlies uzzināt vairāk par skolotāju un zinātnieku ikdienas plusiem, kā arī ēnās pusēm, iepazīsties ar šo sieviešu stāstiem.

Tags

Izglītība Sievietes

Comment Form