Foto: Shutterstock
Šogad jūnijs bijis diezgan skops attiecībā uz siltām un saulainām dienām. Cerēsim, ka jūlijs būs dāsnāks, jo daudzi no mums gaida atvaļinājuma laiku. Lai labi atpūstos un izbaudītu vasaras priekus ir taču nepieciešami arī labi un tai atbilstoši laikapstākļi.

Jāpiezīmē, ka jūlijs ir arī viens no karstākajiem kāzu rīkošanas mēnešiem, kad daudzi pāri, mīlas apreibināti, steidz iestūrēt laulības ostā. Šajā gadījumā labiem jābūt ne tikai laika apstākļiem, bet arī jaunā pāra izskatam. Un viens no galvenajiem faktoriem, kas nodrošina perfektu un pievilcīgu vizuālo tēlu, ir sakopti mati.

Rūpējoties par matu skaistumu un veselību vasarā, var ielūkoties Mēness kalendārā. Tas pateiks priekšā, kuras ir vispiemērotākās dienas frizētavas apmeklēšanai, kā arī norādīs uz dienām, kurās manipulācijas ar matiem tomēr nebūtu ieteicamas.

Laikā no 2. līdz 16. periodam Mēness dilst. Šis periods ir piemērots matu griešanai, ja ir vēlēšanās, lai mati ataugtu lēnāk. Tādējādi ilgāk saglabāsies matu griezums un forma.

Savukārt, lai ataudzētu garus matus, tos labāk griezt augoša Mēness laikā. Jūlijā tas ir periods no 16. līdz 31. jūlijam.

Vislabvēlīgākās dienas frizētavas apmeklējumam 2015. gada jūlijā – 13., 19., 28., 29. jūlijs.

Visnelabvēlīgākās dienas – 1., 9., 15., 24., 30. jūlijs.

Labvēlīgās, nelabvēlīgās un neitrālās dienas matu griešanai un krāsošanai aprēķinātas Latvijai, ņemot vērā Mēness fāzes, tā stāvokli zodiaka zīmēs, Mēness dienu enerģētiku, čika laikus un Mēness aspektus.

Vairāk informācijas par matu griešanai labvēlīgajām dienām atradīsi šeit.

Papildinot iepriekš minēto informāciju par matu kopšanu un veidošanu saskaņā ar Mēness fāzēm, piedāvājam arī "BENU Aptieka" farmaceites Jūlijas Kovaļovas ieteikumus, kā matu veselību un skaistumu uzlabot ar dažādu dabas līdzekļu palīdzību, kas stiprinās to struktūru un veicinās augšanu.

Kādi augi noderīgi uzlējumu gatavošanai matu veselībai?

Kā skaidro farmaceite, veicamās matu uzlabošanas procedūras ir atkarīgas no matu stāvokļa. Piemēram, ja mati ir sausi, tad var matus izskalot ar pašgatavotu šķidrumu – vienādās daļās sajaucot kāpostu, citronu un spinātu sulas.

Vēl labi palīdz lauku kosas balzāms - divas ēdamkarotes kaltētu kosas lapu jāaplej ar karstu ūdeni un jāpakarsē 30 minūtes uz lēnas uguns. Novārījumu izlej caur sietiņu un atšķaida ar siltu ūdeni matu skalošanai. Tas palīdzēs padarīt matus gan stiprākus, gan mīkstākus, kā arī veicinās to augšanu.

Lai veicinātu matu veselīgu spīdumu un tos stiprinātu, gaišiem matiem var izmantot uzlējumu no ārstnieciskās kumelītes - vienu glāzi stipra uzlējuma iemasēt matos un atstāt uz 20 minūtēm, tad izskalot ar tīru ūdeni.

Savukārt tumšu matu īpašniecēm noderēs stiprs salvijas uzlējums, ko tieši tāpat iemasē matos un pēc 20 minūtēm izskalo. Lai panāktu rudu matu spīdumu, vienādās devās jāsamaisa bietes un burkānu sula. Glāzi no pagatavotā maisījuma iemasē matos un tad pēc 15 minūtēm izskalo ar siltu ūdeni.

Kādi augi ir labākie matu sakņu stiprināšanai?

Lai matu saknes būtu stiprākas, divas līdz trīs reizes nedēļā tās jāierīvē ar kliņģerīšu ziedu, apiņu ziedkopu, nātru lapu un tīruma kosas novilkumu. Biežāk izmantotās proporcijas starp augiem ir viens pret viens.

Savukārt nātres ne tikai nostiprinās matu saknes, bet arī veicinās matu augšanu un piedos matiem kuplumu. Nātru un māllēpju balzāmu var pagatavot no divām ēdamkarotēm svaigu vai kaltētu māllēpju lapu un divām ēdamkarotēm svaigu vai kaltētu nātru lapu, aplejot ar karstu ūdeni un ļaujot ievilkties 15 minūtes. Pēc tam izveidojušais maisījums ir jāizkāš caur sietiņu, un šķidrums jāiemasē matu saknēs vienu līdz divas reizes nedēļa pēc matu mazgāšanas. Ja izmantosiet tikai nātres, tad tām jāļauj ievilkties stundu.

Sabiedrībā ir radies nepareizs priekšstats par to, ka matu izkrišana vai bojāšanās ir saistīta ar cilvēka vecumu. Patiesībā cēloņi var būt daudzi un dažādi, un visbiežāk īstais iemesls ir vitamīnu trūkums, stress, gēni. Problēmas var rasties, ja uzturā pietrūkst tādu vitamīnu kā B un C, kā arī cinka, dzelzs un sēra trūkums, tāpēc arī matu veselību iespējams uzlabot ar sabalansētu uzturu.

Taču, ja ne matu kopšana, ne uzturs nedod cerētos rezultātus, spēcīgu terapiju mati saņems no aptiekās pieejamajiem matu vitamīniem, kas veidoti pēc īpašas formulas, apvienojot visas matiem nepieciešamās uzturvielas un vitamīnus. Šādu formulu sastāvā nereti ir medicīniskais raugs, kas ir dabisks B vitamīns matu veselības stiprināšanai, silīcijs, keratīns un citu vērtīgu vielu koncentrāti. Svarīgi ir atcerēties par matu vitamīnu lietošanas laiku, kas ir 4-6 mēneši, lai uzlabotu matu augšanu, atjaunināšanu, elastību un spīdumu. Īsāks laika periods var nedot vēlamo rezultātu.

Kā vēl dažus ieteikumus farmaceite matu stiprināšanai iesaka lietot atveseļojošas un barojošas matu maskas, kuras ir nopērkamas arī aptiekās. Labi der arī pārtikas veikalā pieejamais kefīrs – viegli ieziežot matus ar to un pēc brītiņa izskalojot. Tas padarīs matus maigākus un vieglāk ķemmējamus. Runājot par matu ķemmēšanu, slikts ieradums ir tos ķemmēt mitrus, jo tādā veidā mati tiek lauzti. Kā arī ir iespējami jāizvairās no matu žāvēšanas ar karstu fēna gaisu. Vislabāk tos žāvēt ir dabiski – nosusinot ar dvieli, bet, ja tomēr bez žāvēšanas nevar iztikt, tad lietot vēsāku fēna gaisu

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!