Lai vienmēr būtu, ko vilkt mugurā. Stilista padomi, kā veidot kapsulas garderobi
Foto: Ольга Лебедева

Pilns skapis, bet nav, ko vilkt mugurā. Kā pārraut šo apburto loku un izveidot kapsulas garderobi, skaidro stiliste Natālija Salopina, kas pārliecinājusies pati uz savas ādas – ar kapsulas garderobi jebkurā garastāvoklī, jebkādos laikapstākļos, atverot skapi, vien dažu minūšu laikā var izvēlēties savstarpēji saderīgu apģērbu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Reiz manā skapī mita dažādu krāsu, dažādu stilu, arī neatbilstoša izmēra apģērbi. Ļoti ilgu laiku tie dusēja svētā mierā, jo bija jāpaiet zināmam laikam, līdz es aptvertu, ka šīs lietas nevalkāju, man tās neder un vienkārši aizņem vietu. Ja jūsu garderobē ir tādas lietas, jūs tās neizmantojat un nezināt, ar ko kopā valkāt, droši atbrīvojieties no tām, jo tās aizņem jauna, stilīga apģērba vietu.

Un tā, manā garderobē bija milzum daudz lietu, taču ik rītu es ķēru vienus un tos pašus džinsus un svīteri, āvu ērtas krosenes un vedu bērnu uz dārziņu. Uz darbu es varēju vilkt kaut ko svinīgāku, bet arī tas bieži vien bija tas pats – pārbaudītais un drošais. Neraugoties uz to, man nepatika, kā izskatos, es jutos nospiesta un neapmierināta ar sevi.

Pabeidzu vairākus stilistu kursus, pārraku informācijas kalnu par kapsulām, bāzes lietām un stilu, lai iegūtu skapi, kas pilns ar lietām, ko ir patīkami valkāt un komplektēt. Šīs lietas atjauno manu noskaņojumu, der maniem mērķiem, atbilst manai figūrai un krāsu tipam.

Lai noformulētu savas garderobes mērķus, atbrīvotos no liekajām un nepiemērotajām lietām, sagādātu jaunas, stilīgas un mūsdienīgas, bija nepieciešami aptuveni seši mēneši. Bet šis ir mans stāsts. Iespējams, jums viss izdosies ātrāk un jau pavisam drīz ģērbšanās no rītiem raisīs tikai pozitīvas emocijas.

Bet tagad vēlos pastāstīt jums par kapsulu garderobes pamatprincipiem. Jūs pilnīgi noteikti par to esat dzirdējuši, bet, iespējams, precīzi nezināt, kas tas ir.

Kas ir kapsulu garderobe?

Lai vienmēr būtu, ko vilkt mugurā. Stilista padomi, kā veidot kapsulas garderobi
Foto: Shutterstock

Kapsulu garderobe ir tāda garderobe, kurā visas lietas ir savstarpējami saderīgas un komplektējamas (labi, ne obligāti visas, tomēr lielākā daļa pilnīgi noteikti). Jums nav daudz jādomā. Vienkārši ņemiet lietas, papildiniet ar aksesuāriem un veidojiet stilīgu tēlu. Lai kāds arī nebūtu garastāvoklis vai laikapstākļi, atveriet skapi kaut aizvērtām acīm, ņemiet drēbes un – kāds brīnums! – tās ir savstarpēji saderīgas!

Par kapsulu garderobi rakstīts ir daudz – gan rakstu, gan grāmatu. Esmu droša, ka nav iespējams izveidot vienu kapsulu, kas derētu visiem. Mums ir atšķirīgi dzīves veidi, mums patīk atšķirīgi audumi un krāsas, viena dievina svārkus, bet cita nevar iztēloties savu dzīvi bez džinsiem, kādai ir ērti augstpapēžu kurpēs, bet vēl kāda cita pārvietojas tikai un vienīgi komforta apavos.

Jūsu individuālā kapsula – to veidos apģērbs, apavi un aksesuāri, kas jums patīk, kas parāda jūsu raksturu, krāsu gaumi, kā arī atbilst jūsu dzīvesveidam.

1. piemērs

Jūs esat jaunā māmiņa, kas ir bērna kopšanas atvaļinājumā. Tātad jums nav nepieciešams biroja apģērbs. Jums vajag drēbes pastaigām, veikala apmeklējumam, kaut kas svinīgāks, lai tiktos ar draudzenēm vai dotos uz restorānu.

2. piemērs

Jūs esat strādājoša māmiņa. Lielāko daļu laika pavadāt darbā. Tātad darba kapsulai garderobē jābūt visdaudzveidīgākajai. Protams, jums nepieciešams arī ērts apģērbs pastaigām, svinīgākas drēbes restorāniem un lai tiktos ar draudzenēm.

Vēl viena svarīga nianse – kapsula paredz to, ka visi elementi (vai vairums) būs vienkārši komplektējami. T.i., ar 30 apģērba un dažas aksesuāru vienības, savstarpēji kombinējot, var iegūt neskaitāmus komplektus dažādiem mērķiem.

Varētu padomāt – kapsulas garderobes veidošana ir ļoti dārgs prieks. Patiesībā tā nav. Pirmkārt, to var veidot pakāpeniski, turklāt jūsu garderobē jau pilnīgi noteikti ir kādas lietas. Otrkārt, kapsulu vienkārši papildināsiet, un te viss atkarīgs tikai no jūsu vēlmēm par lietu skaitu un kvalitāti.

Tags

Garderobe Iepirkšanās
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form