Ne vienmēr var salabot salauztu dvēseli. Četri stāsti par dzīvi ar depresiju
Foto: Apollo Reyes / cc

Depresija nav vārds slikta garastāvokļa aprakstīšanai, lai arī tieši šim mērķim to izmanto ļoti bieži. Depresija ir smaga slimība, kas ietekmē pilnīgi visas dzīves sfēras, atņem enerģiju un dzīvotprieku. Ar to var saskarties noteiktos dzīves posmos, piemēram, pēc dzemdībām vai smaga zaudējuma, bet ne vienmēr no tās ir iespējams atbrīvoties. Šādos gadījumos neatliek nekas cits, kā mācīties ar to sadzīvot.

Lai arī ikdienā cilvēki nelabprāt runā par savu garīgo veselību, ir ļoti svarīgi apzināties, ka neesi vienīgā, kas cīnās ar šo slimību. Piedāvājam iepazīties ar četriem stāstiem par dzīvi ar depresiju. Iespējams, tie tev palīdzēs labāk saprast slimības sarežģīto dabu un laikus atrast palīdzību.

"Depresija nopietni ietekmē cilvēka dzīves sfēras un arī emocionālās sajūtas," skaidroja psiholoģe Zane Avotiņa. Raksturojot slimību, speciāliste teic, ka mainās cilvēka uzvedība un domāšanas veids, parādās grūtības koncentrēties un tas, kas ir paticis iepriekš, var šķist nepatīkams un neinteresants. Diemžēl cilvēki, kas sirgst ar depresiju, nereti baidās meklēt palīdzību un neatzīst ne sev, ne citiem, ka ir slimi.

Protams, ne visos gadījumos skumjas liecina par depresiju. Ir jābūt vērīgiem tad, ja sliktā pašsajūta ir ilgstoša, proti, ilgāka par divām nedēļām. Vairāk par to, kā atšķirt depresiju no skumjām, vari lasīt šeit.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Viņa.lv iesaka