Būtiskākie fakti par ļauno bubuli – gripu
Foto: PantherMedia/Scanpix

Pēdējo mēnešu ļaunākais bieds neapšaubāmi ir gripa un ne velti, jo kopš sezonas sākuma tā Latvijā dzēsusi jau 18 cilvēku dzīvības un joprojām turpina plosīties pilnā sparā. Rutks.lv apkopoja svarīgāko informāciju par gripu vienkopus. Lūk, kādi ir gripas simptomi, kā no nepatīkamās kaites sevi pasargāt un kā atkal tikt uz kājām!

Gripa ir vīrusu infekcijas slimība, kas no citām akūtām elpceļu slimībām atšķiras ar to, ka tā var izraisīt smagas komplikācijas un pat nāvi. Biežākās gripas komplikācijas ir bronhīts, plaušu karsonis, deguna blakusdobumu iekaisums, vidusauss iekaisums un arī miokarda infarkts. Ja ir kāda hroniska slimība, gripa var izraisīt tās paasinājumu.

Gripa īpaši bīstama ir maziem bērniem, grūtniecēm, vecāka gada gājuma cilvēkiem un tiem, kuriem ir hroniskas slimības vai citādi novājināta imunitāte.

Gripa ir gandrīz tikpat sena kā cilvēce. Slimību, kuras simptomu apraksts ļoti līdzinās gripai, savos darbos aprakstījis jau sengrieķu ārsts Hipokrāts 412. gadā pirms mūsu ēras.

Gripu ierosina vīruss, kas ārējā vidē nav sevišķi izturīgs. Augsta temperatūra, saules stari un dezinfekcijas līdzekļi to ātri iznīcina. Tāpēc gripas epidēmija parasti uzliesmo gada aukstākajos mēnešos. Latvijā gripas epidēmija, kas šogad tika izsludināta 26. janvārī, parasti ilgst no astoņām līdz pat 12 nedēļām. Gripa ik gadu skar līdz pat 15 procentiem zemeslodes iedzīvotāju.

Source

rutks.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form