Ērču blīvums šogad ir augstāks nekā pērn šajā laikā
Foto: PantherMedia/Scanpix

Pēdējie novērojumi liecina, ka ērču blīvums šogad ir augstāks nekā pērn ap šo pašu laiku, īpaši siltākā laikā, informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Jansone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Centrā norādīja, ka ērču pārziemošanai aizvadītajā ziemā bijuši labvēlīgi laika apstākļi un pagājušā gada rudenī novērots lielāks nepieaugušo ērču skaits, tādējādi šogad arī sagaidāma augstāka ērču aktivitāte nekā pērn.

Šogad ērču aktivitāte sākās jau februāra beigās, kas ir agrāk nekā iepriekšējos gados.

SPKC rīcībā esošie dati liecina, ka aptuveni 10% Latvijas iedzīvotāju ir vakcinējušies pret ērču encefalītu.

SPKC epidemiologi atgādina, ka vakcinācija nodrošina aizsardzību tikai pret ērču encefalītu, tāpēc, lai neinficētos ar Laimas boreliozi jeb Laimas slimību un ērlihiozi, pirms došanās brīvā dabā piemēroti jāsaģērbjas. Ja ērce tomēr piesūkusies, tā jānoņem pēc iespējas drīzāk. Vienu mēnesi pēc ērces piesūkšanās vēlams lietot vairāk vitamīnus, īpaši C vitamīnu.

Latvijas Infektoloģijas centrs laboratorijā uz ērču encefalīta vīrusa klātbūtni ik gadus pārbaudītajās ērcēs pozitīvo ērču daudzums vidēji ir 1-2%, Laima slimības ierosinātājs borēlijas - 20-30%, bet ērlihiozes ierosinātājas – 2-5%.

Tags

Ērču encefalīts Latvijas Infektoloģijas centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form