Asi ēdieni, kafija, lēmumu pieņemšana. No kā atturēties, kad māc izsalkums
Foto: Shutterstock

Ne velti mēs dažkārt mēdzam smiet par to, ka tukšā dūšā mēs esam pavisam citi cilvēki. Izsalkums patiesi izsauc nepatīkamas emocijas un padara cilvēku neciešamāku nekā ierasts. Taču garastāvoklis nav vienīgais, kas mainās, kad esam nepaēduši – mainās arī prāta spējas un tiek negatīvi ietekmēts mūsu organisms. Tāpēc ir svarīgi zināt, no kā izvairīties tukšā dūšā.

Katru no mums laiku pa laikam pārņem ikdienas steiga, tāpēc gribot negribot izlaižam kādu maltīti vai dienas laikā neapēdam neko, jo taču nav bijis laika vai varbūt nav gribējies ēst. Tomēr arī viena izlaista maltīte var būt ar negatīvām sekām. Lai tās neskartu tevi, iedvesmojoties no portāliem ''Live Strong'' un ''Everyday Health'', iepazīstinām ar lietām, kuras labāk nedarīt tukšā dušā.

Nepieņem svarīgus lēmumus

Nav šaubu, ka tukšā dūšā ikviena no mums dažkārt ir teju neciešama – mēs kļūstam nepacietīgas, impulsīvas, pat agresīvas. Arī kāds šī gada septembrī žurnālā ''Psychonomic Bulletin & Review'' publicēts pētījums rāda – izsalkums var ietekmēt veselīgu lēmumu pieņemšanu, kuru starpā nav tikai tie lēmumi, kas saistīti ar nākamo ēdienreizi. Pētnieki noteica, ka izsalkuši cilvēki lēmumus izdarīja, balstoties uz tūlītēju gandarījumu, tādējādi negatīvi ietekmējot savus ilgtermiņa mērķus.

Pētījuma morāle – neskatoties uz, iespējams, teju nepārvaramo kārdinājumu, izvairies pieņemt svarīgus lēmumus, kamēr jūties izsalkusi.

Comment Form