Sēdošs darbs nav tikai biroja darbiniekiem. Sēdus lielāko darbadienas daļu pavada arī šoferi, tramvaju un trolejbusu vadītāji, traktoristi un celtņu vadītāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kakla daļas spondiloze, mugurkaula jostas daļas diska trūces, aizcietējumi, hemoroīdi – profesionālās kaites, ar ko saskaras teju ikviens sēdoša darba darītājs. Tomēr ir slimības, kas vairāk raksturīgas konkrētai profesiju grupai.

Vibrācijas skartie: tālbraucēji šoferi, tramvaju, trolejbusu, autobusu vadītāji...

Nopietnākās problēmas rada vibrācija. Tā ir pamats vibrācijas slimībai, kas izpaužas vairākās ķermeņa daļās – plaukstās, kājās, locītavās, kaulos – un attīstās vairāku gadu garumā. Vibrācijas ietekmē visu organismu, radot izmaiņas asinsrites, nervu, balsta–kustību sistēmās un iekšējos orgānos. Mazo asinsvadu traucētas darbības sekas ir tas, ka nervu gali netiek normāli apasiņoti un tiek traucēta normāla barošana saitēm, locītavām un kauliem.

Rezultātā ar laiku nogulsnējas sāļi, kaulos veidojas cistas, pakāpeniski notiek starpskriemeļu disku un locītavu skrimšļu deģenerācija. Pirmās sūdzības, kas var parādīties, ir muguras un locītavu sāpes, var būt arī kustību traucējumi, tirpšana, kas ievērojami apgrūtina ikdienas darba veikšanu. Lielākā problēma – vairumā gadījumu vibrācijas slimība tiek atklāta novēloti.

Nereti, baidoties zaudēt darbu, problēma tiek noklusēta, bet atklāta vien tad, kad tā jau kaitējusi veselībai. Jo agrāk slimība tiek apzināta, jo ārstēšana ir veiksmīgāka. Ārstēšanā pielieto medikamentozu terapiju – preparātus, kas paplašina asinsvadus un uzlabo mikrocirkulāciju, kā arī nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus.

Tags

Hemoroīdi Acu veselība Asinsspiediens Karpālā kanāla sindroms Muguras sāpes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form