Foto: AFP/Scanpix

Turcija trešdien aizliegusi medijos un sociālajos tīklos publicēt ziņas, kurās apgalvots, ka Turcijas izlūkdienests pērn piegādājis ieročus Sīrijas islāmistu kaujiniekiem.

Augstākā radio un televīzijas valde (RTUK) nosūtījusi Turcijas laikrakstiem, televīzijām, tīmekļa vietnēm un sociālo mediju tīkliem tiesas lēmumu, ar kuru šīs ziņas aizliegts publicēt.

Pagājušā gada janvārī Turcijas policija netālu no robežas ar Sīriju aizturēja septiņas kravas automašīnas, par kurām bija radušās aizdomas, ka ar tām kontrabandas ceļā Sīrijā tiek ievesti ieroči.

Vienlaikus Ankaras valdība bija noraidījusi apsūdzības, ka tā apbruņo nemierniekus.

Tiesa aizliegumu izsludinājusi pēc tam, kad tvitera profilā "@LazepeM" tika publicēti vairāki dokumenti, kas liecina, ka aizturētas tikušas Turcijas Nacionālās izlūkošanas pārvaldes (MIT) automašīnas, kas piegādājušas ieročus Sīrijas islāmistiem.

Tiesa likusi slēgt visas tīmekļa vietnes, arī sociālo tīklu "Facebook" un "Twitter" vietnes, kas nebūs dzēsušas ar šiem dokumentiem saistīto informāciju vai apgalvojumus, vēsta laikraksts "Hurriyet".

"Pret tīmekļa vietnēm, kuras publicējušas parakstītos dokumentus, pasludināti vairāki tiesas spriedumi," turku amatpersonas teikto citē laikraksts.

Tviteris, kuru Ankara jau agrāk bloķējusi, nekavējoties aizvāca dokumentus un apturēja tos publicējušā profila darbību.

Tomēr vēl pirms tam dokumenti bija pārpublicēti vairākās citās tīmekļa vietnēs, arī sociālajā tīklā "Facebook".

Plašāka sabiedrība tā arī nav uzzinājusi, kas atradās pērn aizturētajās automašīnās, bet MIT taisnojas, ka tajās vesta "humānā palīdzība karā cietušajiem sīriešiem".

Valdība no darba atbrīvojusi lietā iesaistīto prokuroru un apturējusi tālāku tās izmeklēšanu.

19 drošības dienestu darbinieki, kas apturēja automašīnas, šobrīd tiek tiesāti par "spiegošanu". Ja tiesa viņus atzīs par vainīgiem, viņiem draud mūža ieslodzījums.

Sīrijā kopš 2011.gada notiek pilsoņkarš, kurā pret valdību cīnās sašķeltās bruņotās opozīcijas grupējumi un ekstrēmistu organizācijas, tādas kā "Islāma valsts" un ar "Al Qaeda" saistītā "Al Nusra". Atbilstoši ANO datiem kopš karadarbības sākuma Sīrijā dzīvību zaudējuši teju 200 000 cilvēku.

Sīrijas valdība jau no nemieru sākuma uzstāj, ka tai nākas cīnīties nevis ar demokrātijas un brīvības tīkotājiem, bet ar bruņotiem islāma radikāļiem, kas atbalstu saņem no ārvalstu patroniem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!