Latvijas rallija ekipāža Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs svētdien veiksmīgi noslēguši dalību Polijas rallija čempionāta pirmajā posmā, "41.Rajd Šwidnicki", izcīnot otro vietu "Castrol Edge Fiesta Trophy" ieskaitē.

Pēc pirmās otrās sacensību dienas Sirmacis no ieskaites līdera, mājinieka Marcina Šeflera atpalika 2,2 sekundes, bet trešajā sacensību dienā, braucot piesardzīgāk, Latvijas sportists sāka atpalikt, taču otro vietu saglabāja. Pirms pēdējā ātrumposma Šeflera pārsvars pār Sirmaci bija 25,5 sekundes, taču rallija finišā Ralfs no uzvarētāja atpalika tikai 8,8 sekundes. Šajā situācijā vēl jo nepatīkamāks ir 10 sekunžu sods, ko ekipāža nopelnīja pirmajā sacensību dienā par aizskartu ātruma slāpētāju trasē.

"Otrā vieta rallijā. Nebūtu 10 sek. sods, būtu pirmie," savā "Twitter" vietnē pēc finiša ierakstīja Sirmacis. "Varu teikt - lai šeit cīnītos par pirmajām vietām, vēl ir daudz jāmācās braukt pa asfaltu."

Rallija kopējā vērtējumā Latvijas ekipāža ieņēma 18. vietu, bet 2WD klasē palika astotie.

"41. Rajs Šwidnicki" uzvarēja Kajetans Kajetanovičs ("Subaru Impreza"), otrais palika Vojcehs Huhala ("Subaru Impreza"), trešais - Tomašs Kuhars ("Peugeot 207 S2000").

Ralfs Sirmacis stratēja "Castrol Edge Fiesta Trophy" ieskaitē, kurā bez viņa brauca vēl piecas ekipāžas, visi ar "Ford Fiesta R2" klases automašīnām.

Pirms šīm sacensībām Sirmacis izteicās, ka viņa mērķis, braucot uz Poliju, ir iegūt asfalta sacensību pieredzi, un tālākā dalība Polijas "Castrol Edge Fiesta Tropy" vismaz pirms starta netika izskatīta.