Pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem, Latvijas IKP 2018.gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājies par 5,1%. Aiz Latvijas seko Polija (+5%), Ungārija (+4,7%), Čehija (+4,4%), Rumānija un Malta (abās valstīs +4,2%), kā arī Igaunija (+3,8%). Lietuvas IKP, tāpat kā Bulgārijas un Slovākijas ekonomikas, šajā periodā pieaudzis par 3,6%.

Gada izteiksmē IKP pirmajā ceturksnī pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati, izņemot Dānijā, kur tas sarucis par 0,5%.

Eiropas lielākajā ekonomikā Vācijā pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni IKP audzis par 2,3%, bet salīdzinājumā ar pērnā gada ceturto ceturksni ekonomikas izaugsme bijusi 0,3% apmērā.

Pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējo triju mēnešu periodu IKP pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, izņemot Igaunijā, kur tas sarucis par 0,1%, un Rumānijā, kur tas saglabājies nemainīgs.

Straujākā ekonomikas izaugsme šajā periodā arī bijusi Latvijā, kā arī Polijā (abās valstīs +1,6%), tām seko Ungārija un Somija (abās valstīs +1,2%), Slovākija, Bulgārija un Lietuva (visās valstīs +0,9%), kā arī Grieķija, Kipra un Austrija (visās valstīs +0,8%).

Visas ES ekonomika pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2017.gadā augusi par 2,4%, bet eirozonas tautsaimniecība - par 2,5%. Salīdzinājumā ar ceturto ceturksni IKP gan ES, gan eirozonā pieaudzis par 0,4%.

Dati par Īriju un Luksemburgu nav pieejami. Gada izteiksmē aprēķinam par Nīderlandi ir izmantoti pēc darba dienām pielāgoti dati.