Paša Petkuns no Latvijas - urbānā parkūra zvaigzne

Grieķijai piederošajā Egejas jūras salā Santorini noslēgušās kārtējās 'Red Bull Art of Motion' urbānā parkūra ('freerunning') sacensības, kurās uzvarēja grieķu sportists, bet otrajā vietā ierindojās Latvijas pārstāvis – 23 gadus vecais Pāvels jeb Paša Petkuns.
1
Par šī ‘Red Bull Art of Motion’ posma uzvarētāju kļuva 20 gadus vecais grieķis Dimitris Kirsanidis, kurš arī pagājušajā gadā tika atzīts par labāko.
Red Bull
2
Gan šogad, gan pirms gada otrajā vietā ierindojās Paša Petkuns, taču iepriekš viņam bija veicies labāk – viņš par čempionu kļuva trīs reizes pēc kārtas (2011. gadā Santorini, 2012. gadā Šveices pilsētā Laverteco un vēlreiz 2012. gadā atkal Santorini).
Red Bull

3
Labākais ‘Red Bull Art of Motion’ posms Latvijas pārstāvjiem bija Laverteco 2012. gadā, kad Petkuns gan uzvarēja, gan tika apbalvots par labāko triku, bet otrajā vietā ierindojās cits Latvijas sportists – Vjačeslavs “Slava” Petins.
Red Bull

4
Individuālajā vērtējumā Petkunam ir dalīta pirmā vieta – gan viņš, gan Vācijas pārstāvis Džeisons Pols karjerā izcīnījuši pa trim zelta, trim sudraba un pa vienai bronzas medaļai.
Red Bull

5
‘Red Bull Art of Motion’ tiek uzskatītas par iespaidīgākajām urbānā parkūra sacensībām, un skatītāji var vērot, kā dalībnieki veic trikus uz māju jumtiem, balkoniem un baznīcu torņiem.
Red Bull

6
Maksimālais punktu skaits, ko var iegūt sacensību dalībnieks, ir 600, un uzvarētājs Kirsanidis izcīnīja 467 punktus.
Red Bull

7
Petkuns no uzvarētāja atpalika par 31 punktu, bet trešās vietas ieguvējs – kanādietis Džesijs Peverils – izcīnīja 422 punktus.
Red Bull

8
Urbānais parkūrs (‘free running’ jeb ‘freerunning’) ir akrobātikas un atlētiskas disciplīna, ko 2003. gadā aizsācis Gvadelupas izcelsmes francūzis Sebastjēns Fukāns, kurš par šo tēmu sarakstīja grāmatu.
Red Bull

Video no sacensībām var apskatīt šeit:

Vairāk fotogrāfiju no šī gada 'Red Bull Art of Motion' sacensībām – šajā galerijā:

Krištianu Ronaldu gadā pelna 80 miljonus. Bet kā viņš tos iztērē? Krištianu Ronaldu gadā pelna 80 miljonus. Bet kā viņš tos iztērē?   (1)
Krāšņākie kadri no pasaules čempionāta dejošanā ap stieni Krāšņākie kadri no pasaules čempionāta dejošanā ap stieni   (2)
Cik skaisti smiltīs prot nokrist Aiga Grabuste un citi sportisti Cik skaisti smiltīs prot nokrist Aiga Grabuste un citi sportisti   (2)
Olga Ļaščuka – sieviete ar pasaulē visstiprāko kājstarpi Olga Ļaščuka – sieviete ar pasaulē visstiprāko kājstarpi   (2)
Pievienojies sekotājiem, lai nepalaistu garām visu interesanto, trendīgo un drosmīgo.
Es jau esmu lietas kursā, paldies par atgādinājumu.