Spokaini foto: Pamests slēpošanas kūrorts Dienvidkorejā XXIII ziemas olimpisko spēļu gaidās ārvalstu mediju uzmanības centrā nonācis kāds pamests slēpošanas kūrorts Dienvidkorejā, kas licis uzdot jautājumu par olimpiskajām spēlēm celto būvju izmantošanu nākotnē.
Spokaini foto: Pamests slēpošanas kūrorts Dienvidkorejā
Luters makaronos – zaimošana, ceļš uz pašizziņu vai vienkārši pasta? Mēs visi zinām, ka 1517. gada 31. oktobrī pie Vitenbergas Universitātes kapelas durvīm pienaglotās tēzes kļuva par vienu no cilvēces būtiskākajiem notikumiem, aptverot tādas jomas kā ekonomika, labklājība, vērtību sistēma, demogrāfija un daudzas citas. Taču pēc 500 gadiem Luters ir seja ne tikai reformācijai, bet arī acīmredzot kulinārijas precēm. Piemēram, makaroniem.
Luters makaronos – zaimošana, ceļš uz pašizziņu vai vienkārši pasta?
No slepenas mīlas ligzdiņas apsēstā rēgā: kāda Japānas moteļa stāsts Pamestām viesnīcām piemīt savs noslēpumains šarms, un cilvēki ar labu fantāziju var iedomāties, kas tik viss šajās istabiņās nav noticis. Piesardzīgākie gan visu aizmirstām vietām met lielu līkumu.
No slepenas mīlas ligzdiņas apsēstā rēgā: kāda Japānas moteļa stāsts
Arhīva foto: Elvisa Preslija pirmā kinoloma Otrdien, 15. novembrī, aprit 60 gadi, kopš uz lielajiem ekrāniem nonāca pirmā kinofilma ar rokenrola karaļa Elvisa Preslija dalību.
Arhīva foto: Elvisa Preslija pirmā kinoloma
Kāpēc 'Abrams' tanki joprojām ir nepārspējami kaujas lauka karaļi Kopš stāšanās dienestā 1980. gadā amerikāņu trešās paaudzes kaujas tanks M1 "Abrams" ir kļuvis par ASV sauszemes spēku nozīmīgu elementu. 67 tonnas smagais nezvērs ir sevi pierādījis kā neticami izturīgu un spēcīgu instrumentu, kas pēc Aukstā kara ēras turpina būt moderns taktiskais ierocis. Portāls "Business Insider" apkopojis faktus, kā "Abrams" kļuva un joprojām ir kaujas lauka karalis.
Kāpēc 'Abrams' tanki joprojām ir nepārspējami kaujas lauka karaļi
Ielūkojies hipsterīgākajā Rīgas namā – fon Stricka villā Rīga mainās, un gadu gaitā mainās arī stilīgāko pilsētnieku pulcēšanās vietas. Ja vēl nesen modīgi skaitījās apmeklēt pasākumus Spīķeros, Kalnciema kvartālā vai Kaņepes kultūras centrā, tad nu jau ilgāku laiku Rīgas hipsteriem ir jauna kulta vieta – Kristiana Karla fon Stricka villa.
Ielūkojies hipsterīgākajā Rīgas namā – fon Stricka villā
Arhīva foto: Krievijas un Ukrainas pilsētas Otrā pasaules kara laikā un šodien Ļoti iespējams, ka visparastākajā autobusu pieturā, kurā ik dienas gaidi savu autobusu, kara laikā norisinājās asiņainas cīņas. Par to vairs nekas neliecina, taču būtu interesanti aplūkot attēlus, kas parādītu to, kā šāda parasta vieta izskatījās kara laikā. Uz šo jautājumu atbildējuši krievu fotomāsklinieki, izveidojot kolāžas, kas atspoguļo Krievijas pilsētas šodien un to, kā tās izskatījās kara karstumā.
Arhīva foto: Krievijas un Ukrainas pilsētas Otrā pasaules kara laikā un šodien
Fotogrāfe nejauši atrod neatklātu eju Eiropas lielākajā ledus alā Austrāliešu fotogrāfe Līza Mišela Bērnsa iemūžinājusi Eiropas lielāko ledus alu, kas atrodas pie Jokulsarlonas ezera, Īslandē. Šīs fotogrāfijas īpašas padara fakts, ka Bērnsa pētot alu, pamanījās atrast ieeju, kurā virs biezajiem un kristāldzidrajiem ledus blāķiem, ir manāms arī pats Jokulsarlonas ezers un tā plūstošais ūdens krājums.
Fotogrāfe nejauši atrod neatklātu eju Eiropas lielākajā ledus alā
Slavenākie Bībeles stāsti, kas piepildījušies mūsdienu Latvijā 'Skats.lv' redakcija pēc aizvadītajām reliģiozajām brīvdienām ir mainījusies. Lieldienas mūs iedvesmoja atvērt acis un palūkoties uz mūsu valsti un sabiedrību caur Dieva vārdu. Tas, ko mēs novērojām, bija patiesi šokējoši, jo Latvijā ir manāma korelācija ar nozīmīgiem Bībeles notikumiem, kas būtiski izmainījuši cilvēces attīstības gaitu.
Slavenākie Bībeles stāsti, kas piepildījušies mūsdienu Latvijā
Desmit neatrisinātas un mistiskas lidmašīnu izčabēšanas zilā gaisā Pirms diviem gadiem mīklainos apstākļos pazuda Malaizijas lidmašīna 'MH370'. Tās galamērķis bija Pekina, taču dažas stundas pēc pacelšanās no Kualalumpuras tā pazuda. Kopā ar to nebūtībā aizgāja 239 cilvēki. Šī ir viena no pēdējo gadu traģiskākajām gaisa kuģu nelaimēm, kas atstājusi visu pasauli neziņā, kārtējo reizi uzdodot jautājumu, kā tas ir iespējams? Piedāvājam ieskatu desmit tikpat mistiskos lidmašīnu pazušanas gadījumos, kuri nav atrisināti.
Desmit neatrisinātas un mistiskas lidmašīnu izčabēšanas zilā gaisā
Aprit 50 gadi, kopš Padomju Savienība nosēdināja Venēru uz Venēras Pirms 50 gadiem Padomju kosmosa zonde 'Venera 3' ietriecas Venērā, kļūstot par pirmo kosmisko lidaparātu, kas nosēdies uz citas planētas virsmas. Kosmosa iekarošana bija svarīga Aukstā kara daļa, jo, protams, ka šādi grandiozi projekti neatsverami veicināja valstisko lepnumu un lika citu valstu acīs izskatīties vēl varenāk. Piedāvājam interesantus faktus par šo vēsturisko kosmosa ceļojumu.
Aprit 50 gadi, kopš Padomju Savienība nosēdināja Venēru uz Venēras
Arhīva foto: Retro atombumbu izmēģinājumi piecdesmitajos gados 20. gadsimta vidū viskarstākā un aktuālākā tēma starp lielvaru līderiem un vadošajiem fiziķiem bija atomieroču iespējas un to nākotnes attīstība. Šis biedējošais ierocis tikko bija izmēģināts uz Japānas iedzīvotājiem, nometot bumbas uz Hirosimas un Nagasaki pilsētas. Pēc kara bija pienācis laiks šo sfēru strauji attīstīt un būt soli priekšā visiem ienaidniekiem.
Arhīva foto: Retro atombumbu izmēģinājumi piecdesmitajos gados
Ziemas kara karstais kokteilis, kas izveda no pacietības Vjačeslavu Molotovu 1939. gada novembrī sākās Ziemas karš starp PSRS un Somiju. Tas bija nežēlīgs un asiņains konflikts, taču par spīti PSRS varenajai armijai, somiem izdevās nosargāt savu brīvību. Šī kara laikā radās arī šodien pasaulē slavenais termins 'Molotova kokteilis', kas bija nievājošs apzīmējums degpudelei, ko somi vienu pēc otras meta uzbrucēju virzienā.
Ziemas kara karstais kokteilis, kas izveda no pacietības Vjačeslavu Molotovu
Kuba pirms 113 gadiem ASV iznomāja līci, kas vēlāk kļūst par teroristu biedu 1903. gada 23. februārī Kuba 'uz mūžīgiem laikiem' iznomāja Gvantanamo līci Amerikas Savienotajām Valstīm. Līcis visos laikos ir bijis stratēģisi svarīgs punkts, taču šodien tas visvairāk tiek asociēts ar vienu no nežēlīgākajiem cietumiem pasaulē, kurā nonāk cilvēki, kas apsūdzēti ar terorismu saistītos noziegumos.
Kuba pirms 113 gadiem ASV iznomāja līci, kas vēlāk kļūst par teroristu biedu