"Lēmums varētu būt divu dienu laikā," viņa teica. Pašlaik turpinās sarunas par lāču iespējamo pārvietošanu un, kolīdz lēmums tiks pieņemts, VARAM sola par to informēt.

Pašlaik lāču voljerā norit darbs pie tā, lai pārvietojamos savvaļas dzīvnieku konteinerus piestiprinātu lāču mājai. To plānots pabeigt pirmdienas laikā.

Pēc trauksmainās svētdienas, kad Līgatnes dabas takās ieradās armijas helikopters, lai lāču iežogojumā nogādātu dzīvnieku pārvietošanai paredzētos konteinerus, nakti abi lāči pārlaiduši mierīgi.

Jau vēstīts, ka nedrošā voljera dēļ netiek izslēgta iespēja pagaidām pārvietot dzīvniekus uz kādu citu valsti, bet lēmums, visticamāk, tiks pieņemts pirmdien vai otrdien, kad citur Eiropā sāksies jaunā darba nedēļa.

Nacionālo bruņoto spēku helikopteram svētdien veiksmīgi izdevās nogādāt Līgatnes lāču voljerā pārvietojamos savvaļas dzīvnieku būrus. To piestiprināšana lāču mājai gan vēl prasīs dienas līdz divu dienu darbu, lai būtu pilnīgi droši, ka dzīvnieki no tiem nevar izkļūt.

Nedienas ar Līgatnes dabas taku lāčiem sākās pagājušajā svētdienā, kad no savu laiku nokalpojušā iežogojuma izdevās izrakties lācenei Madei. Pēc ilgiem meklējumiem un pūliņiem pielabināt lāceni kļuva skaidrs, ka viņa tik viegli nedosies rokā. Tā kā zvērs bija kļuvis agresīvs un viņu nebija iespējams iemidzināt, Līgatnes novada iedzīvotāju drošības dēļ lācene otrdienas vakarā tika nošauta.

Savukārt naktī uz sestdienu no aploka mēģināja izrakties abi pārējie lāči - Mikus un Puika. Tas saistīts ar pārošanās laiku, un dzīvnieki acīmredzot domājuši, ka tuvumā vēl ir nedēļas sākumā nošautā lācene Made, kas ar viņiem līdz šim dzīvoja kopīgā aplokā.

Līgatnes dabas takās ir divi voljeri. Vienā no tiem iepriekš dzīvoja trīs lāči ‒ Mikus, Puika un Made -, bet atsevišķā voljerā mitinās Ilzīte. Dabas takās mitinās arī aļņi, stirnas, lapsas, lūši, vilki un citi dzīvnieki.

Šobrīd Līgatnes dabas takas apmeklētājiem ir slēgtas.