Foto: Reuters/Scanpix

Gāztais Ēģiptes prezidents Hosnī Mubaraks otrdien cietumā piedzīvoja insultu un tika pārvests uz armijas hospitāļa reanimācijas palātu, kur viņš atrodas komā, trešdienas naktī pavēstīja ziņu avoti mediķu un armijas aprindās.

"[Mubaraks] nav klīniskās nāves stāvoklī. Viņš ir komā, un ārsti mēģina viņu atdzīvināt. Viņš ir pievienots mākslīgās elpošanas aparātam," sacīja ārsts. To apstiprināja arī Ēģiptē valdošās militārās padomes loceklis un Ēģiptes valsts televīzija.

Valsts ziņu aģentūra MENA pirms tam bija ziņojusi, ka 84 gadus vecajam Mubarakam pēc insulta iestājusies klīniskā nāve, viņa sirds esot apstājusies un nereaģējot uz mēģinājumiem viņu atdzīvināt ar defibrillatoru.

Ziņu avots drošības spēkos sacīja, ka Mubaraku armijas hospitālī Kairā apmeklējusi viņa sieva Suzanne. Valsts televīzija ziņoja, ka drīz tiks publicēts "oficiāls paziņojums" par Mubaraka veselības stāvokli.

Aģentūra MENA 6.jūnijā ziņoja, ka Mubaraka veselības stāvoklis esot būtiski pasliktinājies, kopš viņš 2.jūnijā tika nogādāts Toras cietumā Kairas dienvidos, tāpēc viņš atrodoties intensīvā aprūpē cietuma slimnīcā. Mubaraks cietis no nervu šoka, dziļas depresijas un paaugstināta asinsspiediena, kā arī elpošanas traucējumiem.

Pēc otrdien pārciestā insulta Mubaraks tika pārvests no cietuma uz armijas hospitāli, kas ir labāk aprīkots šādu slimnieku ārstēšanai nekā cietuma slimnīca.

Jau vēstīts, ka tiesa Kairā 2.jūnijā piesprieda mūža ieslodzījumu Mubarakam un bijušajam iekšlietu ministram Habibam al Adli par to, ka viņi devuši rīkojumu nogalināt protestētājus pagājušā gada sākumā, apspiežot masu protestus, kuros Mubaraks tika gāzts. Taču tiesa šajās pašās apsūdzībās attaisnoja sešas bijušās augsta ranga policijas amatpersonas, atzīstot, ka tās devušas pavēles šaut uz protestētājiem nevis pēc savas iniciatīvas, bet gan pildot rīkojumus.

Prokurors 3.jūnijā šīm sešām bijušajām policijas amatpersonām aizliedza izbraukt no valsts. Valsts prokurors paziņoja, ka spriedums Mubaraka lietā tiks pārsūdzēts.

Pēc sprieduma pasludināšanas Kairā notika plaši protesti.

Prokurors 5.janvārī tiesā pieprasīja Mubarakam un pārējiem apsūdzētajiem nāvessodu pakarot.

Mubaraks pērn 11.februārī atkāpās no Ēģiptes prezidenta amata pēc 18 dienu ilgiem masu nemieriem, kuru dalībnieki pieprasīja valdošā režīma maiņu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!