Latvijas pludmales volejbola duets Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs piektdien iekļuva Hāgas "Grand Slam" turnīra ceturtdaļfinālā.

Ar desmito numuru izliktie J.Šmēdiņš/Samoilovs astotdaļfināla spēlē ar rezultātu 2-1 (21:19, 19:21, 15:12) uzvarēja Sebastjanu Dolingeru/Štefanu Vindšeifu no Vācijas (13.)

Ceturtdaļfinālā Latvijas duetam būs jāspēkojas ar austriešiem Klemensu Dopleru un Aleksandru Horstu (18.). Līdz ar to J.Šmēdiņš/Samoilovs turnīrā nodrošinājuši vismaz dalītu piekto vietu.

Sacensību apakšgrupu turnīra pirmajā spēlē Samoilovs/J.Šmēdiņš ar 2-0 (21-19, 22-20) uzvarēja ar brazīliešus Evandru Oliveiru un Vitoru Felipi (32.), otrajā mačā ar 2-0 (21:18, 21:14) pieveica citus brazīliešus Filipu Gabatūleru un Jonasu Veingartu (26.), bet trešajā ar rezultātu 2-0 (21:15, 21:14) pārspēja poļus Gžegožu Fijaleku un Mariušu Prudelu (7.). Tas latviešiem izslēgšanas spēles ļāva sākt no otrās kārtas.

Atgādinām, ka cits Latvijas pludmales volejbola duets Toms Šmēdiņš un Ruslans Sorokins (25.) izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 0-2 (26:28, 20:22) piekāpās austriešiem Aleksandram Hūberam/ Robinam Zeidlam (22.). Līdz ar to T.Šmēdiņš/ Sorokins sacensības noslēdza 17.pozīcijā.

Tikmēr Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Pēda (21.) apakšgrupu turnīrā piedzīvoja trīs zaudējumus.