Foto: LETA

Marta sākumā Valsts policija Vidzemes reģiona pārvalde saņēma informāciju, ka Valmieras novadā, Kocēnu pagastā, ir atrasts vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Veicot izmeklēšanas darbības, policija ir aizturējusi iespējami vainīgo personu, kurai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Policija turpina izmeklēšanu.

3. martā Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Valmieras novadā, Kocēnu pagastā, kādā neapsaimniekotā īpašumā atrasts vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Par notikušo nekavējoties tika sākts kriminālprocess.

Veicot izmeklēšanas darbības, noskaidrots, ka mirušais ir kāds 1991. gadā dzimis vīrietis, kurš janvāra mēnesī izsludināts kā bezvēsts pazudis. Skaidrojot notikušā apstākļus, 4. martā, policija aizturēja iespējamo vainīgo personu – 1998. gadā dzimušu vīrieti, kurš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā par nopietniem likumpārkāpumiem.

Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, tiek skaidrota vīrieša saistība ar minēto noziedzīgo nodarījumu un nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Ar tiesas lēmumu aizturētajam ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 116. panta – par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavību) — soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!