Foto: Valsts policija

Šonedēļ Valsts policijas koledžas teritorijā, reāliem apstākļiem pietuvinātā režīmā, Speciālo uzdevumu bataljona (SUB) policisti kopā ar jaunajiem kadetiem piedalījās speciālās-taktiskās mācībās pūļa kontrolē un masu nekārtību likvidācijā, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā.


Mācību laikā vairāk kā simts jaunajiem kadetiem tika dota iespēja iejusties vardarbīgi noskaņotu masu nekārtību cēlāju lomā, savukārt SUB policistiem bija iespēja atkārtot dažādas pūļa kontroles taktikas, tādējādi apliecinot gatavību dažādiem izaicinājumiem.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks vērsis uzmanību, ka īpaši šobrīd Valsts policijas kapacitāte tiek attīstīta visos virzienos. Personālsastāvs tiek ekipēts un trenēts atbilstoši šī brīža ģeopolitiskajai situācijai un potenciālajiem iekšējiem sabiedriskās kārtības un drošības riskiem, pastāvīgi esot paaugstinātā reaģēšanas gatavībā.

"Tādi notikumi kā uzbrukums Okupācijas muzejam un citas izpausmes liek mobilizēties maksimālā apmērā. Valsts policija ir patriotiski motivēta iestāde, un policisti nelokāmi sargā Latvijas iekšējo drošību. Mūsu valsts ienaidniekiem, Krievijas īstenotā pilna mēroga kara Ukrainā slavinātājiem un attaisnotājiem jārēķinās ar tiesiski asu policijas reakciju un atbildību par savām prettiesiskajām rīcībām," atzinis Ruks.

Šādas praktiskās mācības ļauj esošajiem policistiem atkārtot un attīstīt esošās iemaņas, savukārt jaunajiem policistiem tā ir iespēja sagatavoties potenciāli sarežģītām situācijām.

Policijā akcentē, ka jaunie kadeti praktisko mācību laikā pat ļoti labi iejutās nemiernieku lomā, aizdedzinot un metot dažādus priekšmetus, uzspridzinot plaukšķenes un pirotehnikas izstrādājumus, kā arī izkliedzot dažādus no citiem valstī notikušajiem protestiem aizgūtus saukļus.

Savukārt Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljons, izvērtējot katru no situācijām, bezkaislīgi bīstamās situācijas novērsa un aizturēja vandaļu grupas.

Speciālās-taktiskās mācības noslēdzās ar masu nekārtību likvidēšanas speciālās operācijas izspēli, kuras laikā tika pielietoti dažādi speciālie līdzekļi, kā arī speciālais transportlīdzeklis ar ūdensmetēju.

Starp jaunajiem kadetiem vērotāju rindās bija atrodami arī četri Lietuvas policijas kadeti, kuri pagājušonedēļ ieradās Latvijā caur Lietuvas policijas skolas "Erasmus+" projektu. Šoreiz Lietuvas jaunie kolēģi kadeti bija tikai novērotāju rindās. Tomēr, vērojot praktisko mācību procesu, viņi izteica vēlmi piedalīties pūļa kontroles mācībās nākotnē. Tika sadzirdēti motivēti argumenti turpmākai sadarbībai, lai stiprinātu Baltijas valstu policistu-kadetu savstarpējo komunikāciju un vienotu prakses izveidi pūļa kontroles gadījumos.

Ņemot vērā šī brīža ģeopolitisko situāciju, šāda veida treniņi ir noderīgi SUB esošo iemaņu trenēšanai.

Kopumā mācībās piedalījās 250 amatpersonas, tai skaitā jaunie kadeti, informēja policijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!