Foto: Valsts policija

Pagājušajā mēnesī Valsts policija (VP) aizdomās par nelegālo cigarešu tirdzniecību lielā apmērā aizturēja kādu 40 gadu vecu Pļavnieku iedzīvotāju. Veicot kratīšanu viņa lietošanā esošajā automašīnā un garāžās Salaspilī, kopumā tika konstatēts un atsavināts 467 200 cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess, portālu "Delfi" informēja policijā.

Šī gada 27. februārī policisti minēto vīrieti aizturēja un veica kratīšanas viņa dzīvesvietā Pļavniekos, automašīnā, kā arī garāžās Salaspilī.

Likumsargi konstatēja, ka vīrieša auto un garāžās atrodas kastes ar cigaretēm bez Latvijas Republikas akcīzes markām un ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām – kopumā 467 200 gabalu nelegālo cigarešu, kas tika atsavinātas.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizdomās turētais vīrietis iepriekš nav sodīts. Viņam piemēroti drošības līdzekļi aizliegums izbraukt no valsts un aizliegums mainīt dzīvesvietu.

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!