Foto: Pašvaldības policija

Rīgas pašvaldības policija (RPP) piemērojusi 1000 eiro sodus diviem Beļģijas pilsoņiem, kas bija nolēmuši atkailināties pie Brīvības pieminekļa, portāls "Delfi" uzzināja RPP.

Likumsargi norādīja, ka vēlā piektdienas, 10. maija, vakarā RPP Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes policisti, patrulējot Brīvības pieminekļa apkārtnē, ievēroja, ka divas personas Brīvības pieminekļa priekšā daļēji novilka bikses un apakšbikses, pagriezās pret draugiem, kuri atradās Brīvības pieminekļa laukumā, un notikušo fotografēja. Likumsargi nekavējoties piegāja klāt personām un lika pārkāpumu pārtraukt.

Policijas darbinieki vīriešiem izskaidroja pārkāpuma būtību un informēja, ka šāda rīcība – klajas necieņas izrādīšana pret Brīvības pieminekli – ir administratīvi sodāms pārkāpums. Policisti lika vīrietim iepriekš uzņemtās bildes izdzēst. Atbilstoši likumsargu norādījumiem persona izņēma foto filmiņu no vienreizlietojamās fotokameras un to izmeta. Vienlaikus vīrieši izdarīto nožēloja un atvainojās.

Abām personām piemērots naudas soda 1000 eiro apmērā par klajas necieņas izrādīšanu pret Brīvības pieminekli atbilstoši Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likuma 9. pantam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!