Liepājas tiesa šodien attaisnoja par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī apsūdzēto Liepājas domes neatkarīgo deputātu Stēnu Lorensu jeb Luiju Fonteinu, informēja Liepājas tiesā.

Prasītājs šajā lietā bija partijas "Sabiedrība citai politikai" (SCP) Liepājas nodaļas vadītājs Edgars Krūmiņš.

Īsajā spriedumā tiesa Fonteinu atzinusi par nevainīgu, bet pilnais spriedums būs zināms pēc 17.septembra.

Vislielāko pārsteigumu 2009.gada pašvaldību vēlēšanās Liepājā sagādājis mūziķis un naktskluba īpašnieks Lorenss, kuru no pēdējās vietas partijas SCP sarakstā vēlētāju nodotās balsis izvirzījušas par saraksta līderi. Tādējādi Lorenss vienīgais no šī saraksta ieguva deputāta mandātu.
Tomēr jau drīz pēc vēlēšanām kļuva zināms, ka Lorenss Liepājas domē nepārstāvēs SCP.

"Tā kā ieņemu jaunu amatu kā Liepājas domes deputāts, vēlos paziņot, ka es nepārstāvēšu partiju "Sabiedrība citai politikai". Savulaik, kad tiku iekļauts šīs partijas kandidātu sarakstā, es informēju SCP, ka nevēlos būt nevienas partijas biedrs. Man par pārsteigumu partija man neļāva pārstāvēt viņus Liepājas domē, ja vien es nepievienojos partijai kā pilntiesīgs tās biedrs," savā paziņojumā drīz pēc pašvaldību vēlēšanām pauda Lorenss.

Pēc tam domstarpības Lorensa un Krūmiņa starpā turpinājās.

Kā informēja Krūmiņš, pagājušā gada 12.oktobrī Lorenss bija izsūtījis paziņojumu presei, ko publicējuši vairāki drukātie un interneta mediji. Paziņojumā Lorenss paudis, ka SCP Liepājas nodaļas vadītājs Krūmiņš ar citiem partijas biedriem esot ieradies pie viņa ar prasību segt partijas priekšvēlēšanu laikā par reklāmu iztērēto naudu, kas esot 13 500 latu. Lorenss savā paziņojuma presei apgalvoja, ka Krūmiņš pieprasījis vai nu samaksāt reklāmas kampaņas izdevumus, vai pamest darbu domē, pretējā gadījumā "notiks kas slikts". Lorenss norādījis, ka Krūmiņš viņu šantažējot.

"Es palūdzu viņus aiziet un nevēlējos pat apspriest šādu iespējamību, jo jau sākotnēji piedalījos domes vēlēšanās kā neatkarīgs deputāta kandidāts. Tas tika darīts arī tādēļ, ka SCP līderis Aigars Štokenbergs pēkšņi liedza man iespēju ieņemt Liepājas domes deputāta vietu, neesot partijas biedram, lai gan jau iepriekš zināja manu nostāju. Gandrīz trīs mēnešus vēlāk ar mani sazinājās Edgars Krūmiņš, lai sarunātu privātu tikšanos kopā ar manu sievu Ivonnu Kalitu, kas pildītu tulka pienākumus. Krūmiņš pieprasīja, lai samaksāju SCP kampaņas izdevumus 13 500 latu apmērā vai arī pametu savu vietu Liepājas domē, atstājot to viņam 30 dienu laikā, vai arī "notiks kas slikts". Krūmiņa kungs, jautāts, vai viņš mani šantažē, klaji atbildēja - jā," paziņojumā presei rakstīja Lorenss.

Krūmiņš sacīja, ka Lorensa paziņojumā paustie apgalvojumi esot nepatiesi un neloģiski. Viņam neesot skaidrs, no kurienes Lorenss ņēmis, ka SCP kampaņas izdevumi bijuši 13 500 latu, jo patiesībā šī summa bijusi vismaz uz pusi mazāka. Krūmiņš arī noliedza, ka Lorenss būtu šantažēts un no viņa būtu prasīts nolikt deputāta mandātu. Tāpēc Krūmiņš iesūdzējis Lorensu tiesā par neslavas celšanu. Par to var sodīt ar arestu vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 18 minimālajām mēnešalgām.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!