Фото: LETA

Apcietināts vīrietis bez identitātes, kuru Kauguros tur aizdomās par vairākām zādzībām, portālu "Delfi" informēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē.

Pagājušajā nedēļā kāds cietušais vērsās Jūrmalas policijas iecirknī un pastāstīja, ka ir apzagts. Cietušais kopā ar zādzības aculieciniekiem sniedza policistiem iespējamā zagļa pazīmes un pēc policijas sniegtā foto uzreiz arī atpazina zagli. Iespējamo zagli 27. augustā Kauguros kādā spēļu zālē izdevās aizturēt.

Aizturētais vīrietis dzimis 1987.gadā un jau agrāk ir nonācis policijas redzeslokā. Par viņu arī presē iepriekš ir izskanējusi informācija, ka pastāv tāda personas bez noteiktas dzīves vietas un bez identitātes. Viņš ir vairākas reizes pieķerts nozieguma izdarīšanas brīdī, ticis aizturēts un ievietots īslaicīgas aizturēšanas izolatorā, bet drīz vien nācies viņu atkal palaist brīvībā, jo iepriekš nebija iespējams apcietināt cilvēku, kuram nav identitātes, norāda policijā.

Iepriekš policija noskaidrojusi, ka viņa māte visus šos gadus līdz pat šim laikam nav varējusi vai arī nav vēlējusies parūpēties par to, lai dēls saņemtu personu apliecinošus dokumentus, tādēļ šoreiz nācās rīkoties policistiem. Bijušas vairākas ekspertīzes, lai noteiktu viņa personību, tai skaitā tika salīdzinātas viņa un viņa mātes DNS analīzes. Abu DNS analīzes sakrita, kas arī apstiprināja ciešo radniecību viņu starpā.

Jūrmalas iecirkņa policisti Jūrmalas pilsētas prokuratūrā iesniedza prasību tiesai par juridiska fakta konstatēšanu, lai konkrētajai personai piešķirtu identitāti – personas kodu, pasi. Pēc prasības iesniegšanas viņam beidzot bija iespējams piemērot drošības līdzekli apcietinājumu, taču līdz galam identitāte viņam vēl nav piešķirta. 29. augustā kriminālprocesa ietvaros viņš tika apcietināts un nogādāts Rīgas Centrālcietumā.

Viņš tiek turēts aizdomās par vairāku zādzību izdarīšanu. Lielākoties zādzības pastrādātas no privātmājām Slokas rajonā Kauguros, kas saistītas ar iekļūšanu caur logu. Šobrīd viņš ir atzīts par aizdomās turamo sešos kriminālprocesos, taču nevienā zādzībā savu vainu pagaidām neatzīst.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !