Foto: LETA

Nākamnedēļ Valsts policija informēs par jaunumiem Zolitūdes traģēdijas lietā, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas rīta raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Viņš norādīja, ka, iespējams, Valsts policija paziņos par jaunām gan fiziskām, gan juridiskām personām, kurām piemērots aizdomās turētā statuss un lēmums par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu. No plašākiem komentāriem par gaidāmajiem jaunumiem Ģenerālprokurors atteicās, norādot, ka pēdējās divas nedēļas policija ir strādājusi un par jaunumiem nav informējusi.

Iepriekš ziņots, ka Valsts policija Zolitūdes traģēdijas lietu atiznusi par vienu no sarežģītākajām un apjomīgākajām lietām, ar kurām tiesībsargājošā iestāde saskārusies tās pastāvēšanas laikā.

Vienlaikus Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins iepriekš norādījis, ka Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas lieta tiks atrisināta šogad, turklāt tuvākajā laikā.

Jau ziņots, ka līdz šim Zolitūdes traģēdijas kriminālprocesā ir pieci aizdomās turētie, un pret četriem uzņēmumiem uzsākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu.

Par aizdomās turētajiem atzīts lielveikala "Maxima" konstruktors būvinženieris Ivars Sergets, lielveikala ekspertīzes veicējs Andris Gulbis, būvprojekta vadītājs Andris Kalinka, kura ģimenei pieder arhitektu birojs "Kubs", un kurš projektējis sagruvušo lielveikalu, kā arī uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš un būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš.

Sergetam un Gulbim nesen tika atcelts lēmums par apcietinājumu un tika piemērota policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts, kas piemērots arī Kalinkam.

Personas tiek turētas aizdomās pēc Krimināllikuma 239.panta otrās daļas, kas bija spēkā 2013.gada 21.novembrī, proti, par celtņu, tiltu, ceļu pārvadu un citu būvju celtniecības normu vai noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā sabrukusi būve vai tās daļa un ja tas izraisījis smagas sekas. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz četriem gadiem, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!