Foto: DELFI
Biedrības "GVD Baltija" līderi Staņislavu Bukainu šodien aizturējusi policija, apstiprināja pats Bukains.

Bukains sacīja, ka viņu aizturēja Valsts policija un aizveda uz Ķengaraga iecirkni. Aizturēšanas iemeslus viņš pašlaik nevēlējās komentēt.

Pirms tam Bukains sacīja, ka viņu aizturējusi Drošības policija (DP), tomēr DP norādīja, ka šo personu tā nav aizturējusi.

Kā ziņots, ceturtdien bija plānots "GVD Baltija" organizēts protests - gājiens, bet pēc DP rekomendācijām Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) nolēma to aizliegt. Sākotnēji biedrība "GVD Baltija", kas pērn vāca ziedojumus "humānās palīdzības sniegšanai Donbasam", plānoja rīkot gājienu uz Stūra māju un nozāģēt tās pagalmā esošo krustu, tādējādi iebilstot pret ņirgāšanos par ticību. Vēlāk aktīvisti savus plānus mainīja un norādīja, ka dosies uz Ministru kabinetu, iesniedzot parakstus par neuzticību Latvijas valdībai, kura sistemātiski "pieļauj un kūda uz etnisko naidu valstī".

Bukains trešdien apgalvoja, ka prettiesiski šo aizliegto pasākumu rīkot neplāno.

Jau ziņots, ka DP pašlaik izmeklē kriminālprocesu, kas tika sākts pēc tam, kad pērn internetā parādījās video, kurā trīs bruņoti ludzānieši publiski izteikuši aicinājumu doties uz Ukrainas dienvidaustrumiem. DP sāka kriminālprocesu par publisku aicinājumu uz terorismu, kā arī par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu. Šajā lietā procesuālais statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess, - piemērots krievu valodas referenduma organizētājam un prokrieviskajam aktīvistam Vladimiram Lindermanam.

Saistībā ar šo kriminālprocesu iepriekš kratīšana tika veikta biedrības "GVD Baltija" dibinātāja Bukaina un divu citu šīs biedrības biedru dzīvesvietās. Šai trijotnei lietā piemērots tāds pats statuss kā Lindermanam. Biedrība "GVD Baltija" izcēlās ar to, ka pērn Rīgas mikrorajonos sarīkoja pasākumus, kuru laikā tika vākti ziedojumi "humānās palīdzības sniegšanai Donbasam".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!