Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvalde nodevusi kriminālvajāšanai kriminālprocesu pret trīs personām par kokaīna kontrabandu, glabāšanu un realizāciju lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, portālu "Delfi" informē VID.

VID Muitas policijas pārvaldes darbinieki 2014.gada 27.septembrī veica pārbaudi maršruta autobusā Rīga-Parīze (Londona) valsts robežšķērsošanas punktā "Grenctāle–Saločiai".

Pārbaudes laikā pie autobusā esoša 1965.gadā dzimuša agrāk sodīta vīrieša tika atrasti divi polietilēna iepakojumi ar baltu pulverveida vielu, kas bija piestiprināti un noslēpti pie viņa ķermeņa. Veicot personas kratīšanu, tika atrasti vēl divi līdzīgā veidā noslēpti iepakojumi.

Kopējais atrastās vielas svars – 2,23 kilogrami. Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes eksperta atzinumā konstatēts, ka šī viela ir kokaīns.

Kokaīna pārvadātājs tika aizturēts, un uz aizdomu pamata par minētā noziedzīgā nodarījuma organizēšanu tika aizturētas arī divas 1975. un 1963.gadā dzimušas sievietes.

Tika veiktas četras kratīšanas divos 1963.gadā dzimušās agrāk sodītās sievietes lietošanā un īpašumā esošos dzīvokļos, garāžā un automobilī "BMW 740". Kratīšanu laikā viņas īpašumos atrasti un izņemti vēl vairāki dažāda svara un iepakojuma materiāli, kuros atradās kopumā 2,94 kilogrami kokaīna, vakuuma aparāts, tukši un izlietoti vakuuma iepakojumi, elektroniskie svari, kā arī 5304 ASV dolāri.

Atrastās vielas – 5,17 kilogramu kokaīna – vērtība nelegālajā tirgū (mazumtirdzniecībā) ir aptuveni 258 līdz 362 tūkstoši eiro, norāda VID. 

18.maijā kriminālprocess nosūtīts Zemgales apgabaltiesas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Minētās personas tika apcietinātas, taču izmeklēšanas gaitā divām no tām piemērots drošības līdzeklis – drošības nauda un aizliegums izbraukt no valsts, bet viena persona joprojām atrodas apcietinājumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!