Fоtо: AFI

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien izbeigusi lietu pret atstādināto Finanšu ministrijas ierēdni Vladimiru Vaškeviču un SIA "Lattelecom" par godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu, ar kuru tiesā vērsies par naudas izspiešanu no uzņēmējas Ināras Vilkastes apsūdzētais uzņēmējs Raimonds Štālbergs.

Šodien lieta tika izbeigta, jo prasītājs esot atteicies no savas prasības, paskaidroja tiesā.

Kā iepriekš informēja "Lattelecom", Štālbergs prasību pret "Lattelecom" un Vaškevicu cēlis par godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu. Šī ziņa 2007.gada 6.augustā tika pārpublicēta portālā "www.apollo.lv", kas tolaik vēl piederēja "Lattelecom". Ziņa tika pārpublicēta no laikraksta "Telegraf", pie tam ar atsauci uz citas personas laikrakstam sniegtu informāciju. Tāpēc "Lattelecom" prasību pret sevi neatzīst par pamatotu.

Informācija "www.apollo.lv" arhīvā liecina, ka Štālbergs vērsies tiesā par ziņu, kurā portāls atsaucies uz Vaškeviča teikto intervijā "Telegraf", kurā viņš atklāja, ka Štālbergs, kas apsūdzēts par naudas izspiešanu no viņa sievas Vilkastes, ir prasījis viņai arī 500 000 latu, apgalvojot, ka tie paredzēti Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, lai "viss būtu kārtībā".

Kā ziņots, par naudas izspiešanu no Vilkastes Štālbergu tiesa atzina par vainīgu pēc visiem četriem apsūdzības pantiem, piemērojot brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un sešiem mēnešiem ar mantas konfiskāciju. Tiesa arī nolēma piedzīt no Štālberga par labu Vilkastei 1,098 miljonus latu (1,56 miljonus eiro).

Patlaban lieta apelācijas kārtībā tiek skatīta Rīgas apgabaltiesā. Apelācijas tiesvedība tika ierosināta, pamatojoties uz apsūdzētā Štālberga, viņa advokātu Edgara Dimanta un Allas Ignatjevas, cietušās Vilkastes, kā arī viņas pārstāves Jeļenas Kvjatkovskas iesniegtajām apelācijas sūdzībām.

Tiesas debatēs prokurors Salvis Skaistais lūdzis apsūdzētajam piespriest septiņu gadu un 11 mēnešu cietumsodu. Pats Štālbergs aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst, taču viņš uzskata, ka šajā valstī var notiesāt ikvienu.

Štālberga kriminālprocess tiesā nonāca 2007.gada vasarā. Prokuratūra viņam cēla apsūdzību par 7,7 miljonu eiro (5,27 miljonu latu) izspiešanu no Vilkastes, kā arī par draudēšanu viņai ar vardarbību, apkaunojošu ziņu izplatīšanu un līguma nolaupīšanu "SEB bankai". Līdz ar to cietušā statuss lietā piemērots ne tikai Vilkastei, bet arī bankai.

Štālbergu likumsargi aizturēja 2006.gada 15.novembrī. Sākotnēji tiesa uzņēmējam kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, bet pēc tam pret 100 000 latu drošības naudu viņš no cietuma tika izlaists. Vēlāk citas lietas izmeklēšanas gaitā - par Vaškeviča apdraudējumu - Štālbergs atkal nonāca apcietinājumā, bet pēc tam - atkal tika atbrīvots.

Kā liecina apsūdzība, Štālbergs pie pirmstiesas izmeklēšanā precīzi nenoskaidrotiem apstākļiem, mantkārības un personīgu motīvu vadīts, nolēmis izdarīt izspiešanu - pieprasīt Vilkastei bez jebkāda tiesiska pamata izmaksāt viņam naudu, draudot cietušajai ar apkaunojošu ziņu izplatīšanu, ja šīs prasības netiks izpildītas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !