Foto: LETA
Atbrīvojot bijušo "Latvijas Dzelzceļa" valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni no ieslodzījuma, tiesa viņam noteikusi aizliegumu izbraukt no valsts, tikties ar vairākiem cilvēkiem, kā arī ieņemt kādreizējo amatu uzņēmumā, sacīja advokāts Jānis Rozenbergs.

Viņš norādīja, ka vēl nav redzējis pilnu tiesas lēmuma tekstu, tāpēc vēl nezina, ar kuriem cilvēkiem Magonim ir liegts tikties. Tāpat Rozenbergs nevarēja pateikt, vai to cilvēku sarakstā, ar kuriem Magonim liegta tikšanās, ir ārzemnieki.

Rozenbergs norādīja, ka tiesa pieņēmusi lēmumu par Magoņa atbrīvošanu pret drošības naudu, uzskatot, ka viņa atrašanās brīvībā nevar kaitēt turpmākajai izmeklēšanai.

Magonis pirmdien pēcpusdienā pameta Rīgas Centrālcietumu, jo par viņu tika samaksāta tiesas noteiktā drošības nauda 400 tūkstošu eiro apmērā.

Pēc iznākšanas no cietuma Magonis taisnā ceļā devās uz automašīnu, uz žurnālistu jautājumiem pa ceļam neatbildot.


Bijušajam LDz šefam pakaļ uz cietumu bija atbraucis viens no Magoņa aizstāvjiem zvērināts advokāts Alvis Marga.

Neilgi pirms Magoņa iznākšanas no Centrālcietuma ēkas, Marga žurnālistiem sacīja, ka drošības naudu 400 tūkstošus eiro iemaksājusi Magoņa sieva.

Tāpat Marga pastāstīja, ka KNAB Magonim, iespējams, varētu piemērot aizliegumu izbraukt no valsts.

Viņš norādīja, ka KNAB kompetencē ir tas, kuru dienu Magonis tiks aicināts, lai viņam piemērotu citu drošības līdzekli. Viņš pieļāva varbūtību, ka procesa virzītājs Magonim, iespējams, piemērotu aizliegumu izbraukt no valsts, kā arī aizliegtu tuvoties noteiktām personām.

Marga piebilda, ka vēl nav saņēmis Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu par Magoņa atbrīvošanu pret 400 tūkstošu eiro drošības naudu. Tas tiek sūtīts ar pasta starpniecību.

Tāpat ziņots, ka 8.oktobrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa slēgtā sēdē nolēma kukuļņemšanā aizdomās turēto Magoni atbrīvot pret 400 tūkstošu eiro drošības naudu, ja viņš mēneša laikā šo summu samaksās.

Rīgas apgabaltiesa šogad 21.augustā nolēma paturēt bijušo LDz vadītāju apcietinājumā. Magoņa aizstāvis Marga iepriekš Rīgas rajona tiesā izteicis lūgumu LDz bijušo vadītāju atbrīvot pret 200 tūkstošu eiro drošības naudu.

KNAB Magoni tur aizdomās par kukuļa pieņemšanu. Biroja pārstāve Dūša iepriekš informēja, ka kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma panta daļas par kukuļa - materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku par kādu jau izdarītu likumīgu vai nelikumīgu darbību vai pieļautu bezdarbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, neatkarīgi no tā, vai pieņemtais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, ja pārkāpums izdarītas lielā apmērā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja kukulis pieprasīts.

Par šo pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Pēc Dūšas teiktā, kriminālprocesa ietvaros iegūto pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka kukulis saņemts saistībā ar LDz meitasuzņēmuma "LDz ritošā sastāva serviss" (LDz RSS) iepirkumu.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks iepriekš norādījis, ka lietas ietvaros veiktas vairāk nekā 10 kratīšanas un nopratinātas vairākas personas

Portāls "Diena.lv" iepriekš ziņoja, ka iespējams, Magonis tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā LDz RSS nesenu daudzmiljonu iepirkumu – četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Oļegam Osinovskim piederošā uzņēmuma "Skinest".

Iepirktās lokomotīves bijušas dažādā stāvoklī un to cena atšķīrusies, bet katra no četrām lokomotīvēm maksājusi ap diviem miljoniem eiro un vairāk. Divas no četrām iepirktajām dīzeļlokomotīvēm jau piegādātas. "LDz RSS" iepirkums par četru 2TE116 sērijas lietotu dīzeļlokomotīvju iegādi noslēdzās šā gada 7.aprīlī, tajā bijuši divi pretendenti un uzvarējis "Skinest", kas ir arī viens no galvenajiem lokomotīvju rezerves daļu piegādātājiem LDz, pateicoties uzņēmuma līgumiem ar ražotājiem Krievijā, raksta "Diena.lv".

Osinovskis Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR uzsvēris, ka konkurss par lokomotīvju iepirkumu noticis pēc visiem noteikumiem.

Ziņots arī, ka KNAB 6.augusta vakarā veica kratīšanu Magoņa darba vietā un viņš aizturēts, ar automašīnu atgriežoties no Igaunijas. LDz vadītājs no amata 7.augustā tika atbrīvots, un par viņa pienākumu izpildītāju iecelts LDz līdzšinējais valdes loceklis Aivars Strakšas.

"Lursoft" informācija liecina, ka Magonis bija LDz valdes priekšsēdētājs kopš 2005.gada. No 2003. līdz 2005. gadam vadījis LDz padomi.

LDz pieder valstij. Tā koncerns nodarbojas ar kravu pārvadājumiem pa dzelzceļu un uztur infrastruktūru.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!