Фото: LETA
Viens no korupcijas lietā aizturētajiem policistiem – Ilmārs Plētiens – saņēmis balvu par bērnu apmācīšanu, iejūtoties Bebra Bruno tēlā.

Kā vēstīja LTV raidījums "Panorāma", 2013. gadā viņš saņēmis balvu par policijas tēla spodrināšanu. Plētiens iejuties bērnu drauga Bebra Bruno ādā un kopā ar pārinieku Runci Rūdi apbraukāja skolas un piedalījās dažādos pasākumos, bērniem mācot, kā rūpēties par savu drošību.

Kā portālam "Delfi" atzīmē Valsts policijā, aizturētais policists ir viens no daudziem policijas darbiniekiem, kuri pasākumos iejutušies bebra Bruno tēlā. Dažādos pasākumos gan bebra, gan viņa kompanjona kaķa Rūda tēlu maskas vilkuši daudzu policijas nodaļu pārstāvji, ieskaitot sabiedrisko attiecību nodaļas, reģionu iecirkņu un citu struktūrvienību darbinieki.

Plētiena amatpersonas deklarācija par 2014. gadu liecina, ka viņa īpašumā ir SIA "Farego" kapitāla daļas, automašīnas "Audi 80" un "Opel Frontera", kā arī kopīpašumā ir zeme un dzīvoklis Raunas pagastā. Viņa gada bruto alga 2014. gadā bija 10 978 eiro.

Otra aizturētā – Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieka Arvila Feierābenda – deklarācijā par 2015. gadu norādīts, ka viņš ir pasniedzējs Rīgas Stradiņa universitātē un Valsts policijas koledžā, viņam pieder kapitāla daļas SIA "Graver M.A.G.", vieglās automašīnas "Mercedes Benz R 350" un "Opel Omerga", kā arī kopīpašumā – zeme un ēka Rīgā.

Feierābenda bruto gada alga policijā bija 25 418 eiro, Valsts policijas koledžā viņš saņēma vēl 9147 eiro, Rīgas Stradiņa universitātē – 207 eiro, bet Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrā – 108 eiro.

Jau vēstīts, ka abi policijas darbinieki un vēl trīs personas aizturētas saistībā ar iespējamo kukuļošanu.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis situāciju ar pieķertajiem kārtības policistiem vērtēja kā ārkārtēju. "Policistu kopīgais uzdevums ir nodrošināt sabiedrības drošību un vērtības, bet darbiniekiem, kas pārkāpj šo vērtību saglabāšanu, nav vietas policijā," viedokli pauda policijas šefs.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !