Fоtо: F64

Cietušo uzklausīšana Zolitūdes traģēdijas krimināllietā varētu turpināties vismaz līdz septembrim, prognozēja Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā.

Tiesā norādīja, ka līdz jūnija vidum uz tiesu tiks uzaicināti visi cietušie, bet, sākot ar augusta beigām, uz tiesas sēdēm atkārtoti tiks saukti tie cietušie, kas bijuši aicināti iepriekš, bet dažādu iemeslu dēļ tiesā nav ieradušies.

Plānots, ka septembrī uz tiesu atkārtoti varētu tikt aicināts SIA "Maxima Latvija" apsargs Igors Vītols, kurš, kā norādīja tiesā, patlaban tiesā nevar ierasties veselības stāvokļa dēļ.

Jau ziņots, ka par cietušajiem Zolitūdes traģēdijas krimināllietā atzītas 268 personas. Viņu nopratināšana sākās 13.aprīlī.

Jau vēstīts, ka marta sākumā tiesa krimināllietu sāka skatīt pēc būtības. Lietā apsūdzēts sabrukušā lielveikala "Maxima" būvkonstrukciju autoruzraugs Ivars Sergets, būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis, būvprojekta vadītājs Andris Kalinka, uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītājs attiecīgajā periodā Staņislavs Kumpiņš, Mārtiņš Draudiņš, kurš bija atbildīgais būvuzraugs projekta pirmajai kārtai, Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietnieks Jānis Balodis, Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas eksperte Marika Treija, būvinspekcijas priekšnieka vietniece Aija Meļņikova un "Maxima Latvija" darba aizsardzības speciāliste Inna Šuvajeva.

Apsūdzības uzrādītas par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības, valsts amatpersonas bezdarbību un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu. Apsūdzētās personas savu vainu neatzīst.

Tāpat tiesa lēmusi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu arhitektu firmai "Kubs", "Re&Re", "CM Consulting" un "Maxima Latvija".

Apsūdzību uztur Agris Skradailis, Kaspars Cakuls un Jekaterina Kušakova. Lietā ir 144 liecinieki, tāpat piesaistīti desmit eksperti. Lietas materiāli apkopoti 80 sējumos.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā "Maxima" 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !