Foto: Shutterstock

Vēl vairāki Zolitūdes traģēdijā cietušie otrdien Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā par savu tuvinieku nāvi pieteica 70 miljonu eiro lielu morālā kaitējuma kompensāciju.

70 miljonu eiro kompensāciju pieteica sieviete, kurai traģēdijā bojā gāja vīrs, ar kuru viņa laulībā nodzīvoja teju 40 gadus. Sieviete pastāstīja, ka viņa pat nezināja, ka Priedaines ielā atradās tāds lielveikals, jo viņi nekad turp nedevās. "Vīrs tur nonāca nejaušas sakritības dēļ," sacīja cietusī.

Tādu pašu kompensāciju pieprasa arī vīrieša meita, kura gan uz tiesas sēdi nebija ieradusies.

Vēl kāda cietusī, kurai traģēdijā arī gāja bojā vīrs, pieteica 70 000 eiro morālā kaitējuma kompensāciju. Sieviete pastāstīja, ka pa dienu viņa pati arī bija lielveikalā, bet neko neierastu nemanīja.

Vakarā cietusī uzzināja, ka lielveikalā iebrucis jumts, tāpēc viņa piezvanīja vīram, kurš klausuli necēla. Viņa cerēja, ka vīrs devies pie brāļa, nevis atrodas lielveikalā. Tomēr no rīta sieviete uzzināja, ka viņas vīrs ir miris.

Vēl kāda cietusī, kura uz sēdi nebija ieradusies, pieteica 500 000 eiro morālā kaitējuma kompensāciju - viņai traģēdijā bojā gāja māte. Tādu pašu kompensāciju pieteica arī minētās cietušās māsa.

Tāpat tika pieteikta cietušā kompensācija 40 miljonu eiro apmērā, jo viņam traģēdijā gāja bojā brālis.

Otrdien iesa uzklausīja cietušos, kuri traģēdijā zaudēja savus tuviniekus.

Kā ziņots, 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Būveksperti ir secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādījusi par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Prokuratūra apsūdzības par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā sabruka ēkas daļa, kas izraisīja smagas sekas, izvirzījusi piecām personām. Šīs personas ir ēkas būvinženieris Ivars Sergets, veikala projekta būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis, būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš, lielveikala projekta autors arhitekts Andris Kalinka un uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš.

Prokuratūra Sergetam, Gulbim, Draudiņam, Kalinkam un Kumpiņam apsūdzības uzrādījusi arī par nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Savukārt trīs Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem - Jānim Balodim, Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas ekspertei Marikai Treijai un būvinspekcijas priekšnieka vietniecei Aijai Meļņikovai - izvirzītas apsūdzības par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kas izraisījusi smagas sekas. Būvvaldē patlaban vairs nestrādā Balodis un Treija.

Krimināllietā apsūdzēta ir arī "Maxima" darbiniece Inna Šuvajeva.

Valsts apsūdzības uzturētājiem pabeidzot lasīt apsūdzību, neviena no deviņām apsūdzētajām personām savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzina.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!