Foto: LETA
SIA "Homburg Zolitude" noraida apgalvojumus par vēlmi aizkavēt vienošanās izpildi starp SIA "Maxima Latvija", SIA "Tineo" un Zolitūdes traģēdijā cietušajām ģimenēm.

Kā skaidroja uzņēmuma advokāts Lauris Rasnačs, "Homburg Zolitude" iesniedza blakus sūdzību par Talsu rajona tiesas lēmumu izbeigt tiesvedību pret "Maxima" un SIA "Tineo" saistībā ar vienošanās noslēgšanu, jo tiesvedības izbeigšanai ir citi apstākļi, piemēram, uzņēmumam ir bažas, kā tas ietekmēs tālāko tiesvedības procesu.

Viņš norādīja, ka prasībās ir ietverti vairāki pārmetumi atbildētājiem par to rīcību un bezdarbību, tostarp par cilvēku neevakuēšanu no lielveikala, līdz ar to pastāv jautājums, kas notiks ar šiem pieteikumos uzskaitītajiem pārmetumiem un vai visa atbildība par tiem līdz ar spriedumu būs jāuzņemas tieši "Homburg Zolitude".

Advokāts uzsvēra, ka uzņēmumam ir bažas par to, vai šādā gadījumā tiks nodrošināta taisnīga tiesas spriešana. Rasnačs rezumēja, ka "Homburg Zolitude" ir pārliecināts, ka juridiski uzņēmumam nav atbildības šajās prasības, ko "Homburg" aizstāvēs tiesā.

Advokāts Aldis Gobzems, kurš pārstāv cietušos, uzskata, ka šāda rīcība ir nepieņemama, jo visvairāk no vienošanās apstrīdēšanas cietīs tieši traģēdijā bojāgājušo ģimenes, kas parakstījušas vienošanos. Viņš norāda, ka būs neizpratnē par tiesas lēmumu pieņemt šādu vienošanās apstrīdējumu, jo minētais nekādi nav attiecināms uz "Homburg Zolitude". Advokāts uzskata, ka šī rīcība ir tikai mēģinājums vilkt garumā naudas izmaksu procesu cietušo ģimenēm.

Konkrētajā lietā divi prasītāji lūdza izbeigt tiesvedību pret minētajiem atbildētājiem, jo ar abiem uzņēmumiem panākta vienošanās.

Prasība arvien tiek uzturēta pret "Homburg Zolitude". Neoficiāli bija izskanējis, ka uzņēmumam ir jautājumi par šāda lēmuma ietekmi uz lietas tālāko gaitu arī saistībā ar kompensāciju piedziņu.

"Maxima" un "Tineo" ir vienojušās ar Zolitūdes traģēdijā cietušo pārstāvjiem par katru bojāgājušo ģimenes locekli izmaksāt 100 000 eiro atbalstu ģimenēm.

Šāda atbalsta sniegšana ģimenēm jau esot sākta. Pirmās vienošanās tika parakstītas ar ģimenēm, kuras pārstāv advokāts Gobzems. Vienošanās piedāvājums attiecas uz visām bojāgājušo ģimenēm, kuras pārstāv arī citi advokāti.

"Maxima Latvija" vadītājs Andris Vilcmeiers iepriekš skaidroja, ka uzņēmums nolēmis izmantot vienošanos, jo ilgstošās tiesvedības nevienam nenāk par labu. Vienošanās tās ļaus izbeigt.

Gobzems toreiz skaidroja, ka tiesvedības turpināsies pret "Homburg Zolitude" un pārējām personām un tiks uzturētas prasības arī pret "Maxima", ja atsevišķi klienti vienošanos nevēlēsies parakstīt.

2013.gada 21.novembrī, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!