Foto: LETA

"Nepilsoņu kongresa" aktīvists, krievu valodas referenduma rīkotājs Latvijā un aktīvs krievu skolu aizstāvis Aleksandrs Gapoņenko, kuru Drošības policija (DP) piektdien aizturēja par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām, policijas izolatorā uzsācis badastreiku.

Par to savā "Facebook" kontā ziņo nacionālboļševiku aktīvists Vladimirs Lindermans. Šodien esot plānota tiesas sēde par Gapoņenko piemērojamo drošības līdzekli. Lindermans norāda, ka Gapoņenko protestē pret Latvijas varas iestāžu patvaļu.

Jau ziņots, ka Gapoņenko aizturēts saistībā ar DP lietvedībā esošu kriminālprocesu, kas sākts 4. aprīlī par darbību, kas vērsta pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Latvijas Satversmē neparedzētā veidā.

Kriminālatbildība par šādām darbībām paredzēta Krimināllikuma 80. panta 1. daļā. Likumā par to paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Saistībā ar sākto kriminālprocesu un personas aizturēšanu DP veic arī tiesas sankcionētas kratīšanas ar personu saistītos objektos. Ņemot vērā izmeklēšanas intereses, DP patlaban no plašākiem komentāriem par šo kriminālprocesu atturēsies.

DP norāda, ka aizturētā persona jau iepriekš nonākusi tās redzeslokā. Iepriekš Drošības policija pret šo personu rosinājusi sākt kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 78. panta 2. daļu par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nes

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!