Foto: F64
Latvijas Dabas fonds (LDF) atguvis aptuveni trešo daļu no savvaļas zirgiem paredzētajiem siena ruļļiem, kas pagājušajā nedēļā tika nozagti no Lielupes palienes pļavām Jelgavā, informēja LDF pārstāve Liene Brizga-Kalniņa.

Viņa skaidroja, ka siena ruļļus LDF aiz labas sirdsapziņas atdevis zemnieks, kurš par zādzības faktu uzzinājis vien pēc darījuma veikšanas. Zemnieks pakaļ šiem siena ruļļiem esot devies uz tām pašām Lielupes palienes pļavām.

Pēc Brizgas-Kalniņas teiktā, informācija par šo darījumu nodota policijas darbiniekiem. LDF aicina atsaukties arī citus zemniekus, kam radušās aizdomas par, iespējams, zagta siena tirdzniecību Jelgavas pilsētā un tās apkārtnē, zvanot pa tālruni 26 556 605.

Kā ziņots, No LDF apsaimniekotajām Lielupes palienes pļavām aizvadītajā nedēļā nozagti 150 siena ruļļi aptuveni 2000 eiro vērtībā, kas bija paredzēti Jelgavas savvaļas zirgiem.

Brizga-Kalniņa skaidroja, ka siena ruļļu pazušana konstatēta 16. augustā. Apsekojot pļavas, fonda pārstāvji atklāja, ka tajā novietots svešs traktors un pazuduši 150 siena ruļļi. LDF pārstāve norādīja, ka pļavu teritorija ir plaša, un tajā atrodas vēl siena ruļļi.

"Šīs pļavas ir plašā teritorijā. Daļu noganīja zirgi, daļu - mobilais ganāmpulks. Ziemā zirgi no paša atrastā nevar izdzīvot," uzsvēra Brizga-Kalniņa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!