Foto: DELFI

Saistībā ar iepriekš izskanējušo informāciju par to, ka Valsts policija novērsusi kāda tiesu izpildītāja nolaupīšanu, Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome skaidro, ka tiesu izpildītāju atgūtie līdzekļi tiek ieskaitīti Valsts kasē un tiem nav iespējams piekļūt noziedzīgā ceļā.

Paziņojumā presei padome atgādina, ka Valsts policija 19. februārī informēja, ka novērsta zvērināta tiesu izpildītāja nolaupīšana naudas izspiešanas nolūkā.

Padome gan skaidro, ka noziedzīgās shēmas autorus vadījis maldīgs priekšstats, ka ir iespējams piespiest zvērinātu tiesu izpildītāju vai tā tuviniekus izņemt pieprasīto summu no Valsts kases konta skaidrā naudā vai veikt pārskaitījumu uz kādu ārvalstu bankas kontu.

Šāda shēma nav iespējama, jo valsts ir parūpējusies par to, lai valsts budžeta un citu piedzinēju naudas līdzekļi, kas atrodas zvērinātu tiesu izpildītāju depozītu kontos, būtu maksimāli pasargāti no tādiem noziegumiem, kādu pastrādāšanu bija iecerējusi Valsts policijas aizturētā persona.

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājs Andris Spore skaidro, ka jau kopš 2011. gada 1. jūlija visi zvērinātu tiesu izpildītāju piedzītie un to glabāšanā esošie naudas līdzekļi atrodas depozīta kontos Valsts kasē.

"Šajos kontos esošos līdzekļus nevar brīvi pārskaitīt. Pārskaitījumus iespējams izdarīt tikai caur valsts informācijas sistēmu – Izpildu lietu reģistru, atbilstoši izpildu dokumentā norādītām personām," klāsta Spore.

Padome izsaka pateicību Valsts policijai, kuras operatīvā rīcība novērsusi līdz šim nepieredzēta nozieguma izdarīšanu pret valsts amatpersonu savu amata pienākumu pildīšanas brīdī.

Tiesu izpildītāji ir valsts amatpersonas, kuru pienākums ir panākt tiesu spriedumu izpildi aizskartās puses, valsts un sabiedrības interesēs. Padomes pienākums ir rūpēties par nozares pārstāvju profesionalitāti un publiski pārstāvēt viņu viedokli.

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka Valsts policija Rīgā par tiesu izpildītāja nolaupīšanas plānošanu un organizēšanu aizturējusi vienu Latvijas pilsoni, taču likumsargi neizslēdz iespēju, ka nozieguma īstenošanā iesaistītas arī citas personas.

Policija bija noskaidrojusi, ka tiek aktīvi plānota un organizēta personas nolaupīšana, piemēram, ka nolaupīto personu plānots turēt kādā pagrabā tālu no Rīgas, tam speciāli paredzētā vietā. Nolaupītāja mērķis iegūt 350 tūkstošus eiro, un pēc dažām dienām, lai slēptu noziegumu, plānoja arī tiesu izpildītāju noslepkavot.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!