Valsts policija pilnībā iznīcinājusi aptuveni divas tonnas kokaīna, ko policija uzgāja kādā Kokneses saimniecībā pērnā gada sākumā, pirmdien žurnālistiem atklāja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins žurnālistiem norādīja, ka kokaīna kravas iznīcināšana sākta pagājušā gada otrā pusē un pabeigta gada izskaņā. Valsts policijā norāda, ka kopējais kokaīna saturošas vielas svars, kurš tika nogādāts uz ekspertīzi, bez iepakojuma ir vairāk nekā divas tonnas jeb 2 197 725 grami.

Vērienīgā kokaīna kravas iznīcināta pakāpeniski divās kārtās. Kā liecina policijas demonstrētais videomateriāls, kokaīna kravas iznīcināšana notikusi ar piemērotām iekārtām aprīkota uzņēmuma telpās, to sadedzinot.

Kokaīns uz iznīcināšanas vietu nogādāts pastiprinātas uzraudzības apstākļos, tam piesaistot arī pretterorisma vienību "Omega".

Iepakojumus ar kokaīnu krāsnī meta personas, kas ģērbušās speciālos aizsargtērpos.

"Delfi" jau rakstīja, ka pagājušā gada sākumā policija sāka krimināllietu par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu apriti realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, un preču un vielu, kuru aprite ir aizliegta vai speciāli reglamentēta, pārvietošana pāri Latvijas valsts robežai, ja to izdarījusi organizēta grupa.

Aptuveni divas tonnas kokaīna, ko policija uzgāja kādā Kokneses saimniecībā, ir vērienīgākā narkotiku krava, kas līdz šim tikusi aizturēta Latvijā.

2019. gada 8. janvārī Valsts policija sadarbībā ar ASV Narkotiku apkarošanas administrāciju, Ekvadoras policiju un pretterorisma vienību "Omega" Kokneses novadā uzgāja kravu ar 42 kartona kastēm, kas visticamāk, sūtītas no Ekvadoras. Kastēs atradās 2195 briketes ar dažādiem logo – "TNT", "Badboys", "Gold" un ar delfīna attēlu.

TV3 raidījums "Nekā Personīga" iepriekš vēstīja, ka policija veikusi kratīšanu Jānim Skrābānam piederošās kompānijas "JS Products" birojā, bet pašam Skrabānam izdevies Latviju pamest.

Tāpat raidījums ziņoja, ka aizdomās par saistību ar šo neatļauto kravu apcietināti trīs cilvēki, viens no tiem – bijušais Valsts policijas darbinieks Agris Vaivods.

Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks atzina, ka patlaban kriminālprocesa izmeklēšana turpinās, viena persona joprojām atrodas starptautiskā meklēšanā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!